Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Baner ze zdjęciem artysty i nazwą wydarzenia.

Koncert - Daniel Latorre Organization feat. Tomasz Grzegorski i Piotr Budniak)

2021-11-13 ( sobota )
20:00
Scena na Piętrze, Estrada Poznańska, ul. Masztalarska 8, Poznań

Daniel Latorre (organy Hammonda), niezwykła postać rodem z Sao Paulo, to obecnie najbardziej rozpoznawalny Hammondzista w całej Brazylii. Studiując Klasyczny fortepian, zetknął się z wieloma amerykańskimi mistrzami organów Hammonda, takimi jak Deacon Jones (muzyk w zespołach Johna Lee Hookera i Freddiego Kinga, student samego Jimmy'ego Smitha) czy Reuben Wilson, odbierając od nich niezapomniane lekcje, które zaprowadziły go przed klawiaturę tego niesamowitego instrumentu i tak już zostało. Pomiędzy niezliczoną ilością dżemów i sesji, Daniel dzielił scenę i nagrywał z takimi tuzami jak Ian Paice (Deep Purple), Andy Summers (The Police), Rob Mostert (organista z Holandii), a jeśli chodzi tylko o brazylijskich artystów, należy wymienić Caetano Veloso, Lobão,Edgara Scandurr, Os Paralamasdo Sucesso, Ritę Lee (wokalistkę Os Mustantes) czy Eda Mottę. Nie może zabraknąć na tej liście również klasyków brazylijskiego thrash metalu, a więc grupy Sepultura, z której liderem, gitarzystą AndreasemKisserem, Daniel występował przez 8 lat w pobocznym projekcie Brazil Rock Stars (2000-2008). W 2004 roku utworzył własną grupę o'nazwie Hammond Grooves. Zespół ten zagrał mnóstwo koncertów nie tylko w rodzimej Brazylii, ale także w takich krajach europejskich, jak Niemcy,Szwajcaria, Holandia, Dania czy wreszcie Polska, gdzie trio zagrało w ostatnich latach trzy świetnie przyjęte trasy koncertowe.
W 2020 r. wraz z kilkoma świetnymi polskimi muzykami, utworzył nowy projekt o nazwie DANIEL LATORRE ORGANization.
Tomasz Grzegorski (saksofon tenorowy) absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, zadebiutował na scenie jazzowej w 1997 roku w zespole Quintessence Eryka Kulma. W latach 1999-2005 grał w Sekstecie Janusza Muniaka (płyta: "Just Friends"), występując regularnie w Jazz Club U Muniaka w Krakowie. W tym samym czasie udzielał się równocześnie w Kwintecie Jerzego Małka. Od 2005 do 2013 współpracował ze światowej sławy skrzypkiem Nigelem Kennedym (płyty: "A Very Nice Album", "Shhh!!!", "Live In Paris At The NewMorning"), z którym grał koncerty na całym świecie. Jak by tego było mało, rozwinął również trwającą do dziś współpracę z Kazimierzem Jonkiszem w jego Kwartecie Energy (płyty: "Energy", "Jazz Energy", "6 Hours With Ronni (ore"). Od 2010 roku aż do śmierci Mistrza był członkiem Tria niezrównanego Hammondzisty Wojciecha Karolaka, uczestnicząc równocześnie w projekcie Stanisław Soyka & Wojciech Karolak Trio Swing Comunication.
Piotr Budniak (bębny) to perkusista i kompozytor pochodzący z Zielonej Góry. Według czytelników Jazz Forum Nowa Nadzieja Jazzu (plebiscyt Jazz Top - 2015). Absolwent dwóch akademii muzycznych - w Katowicach i Krakowie. Laureat większości najważniejszych polskich konkursów jazzowych, odnoszący sukcesy także na scenie europejskiej. Współtworzy wiele zespołów jazzowych młodej generacji (m.in. Kasia Pietrzko Trio, Adam Jarzmik Quintet, Klara Cloud & The Vultures). Od 6 lat z powodzeniem prowadzi także autorski zespół Piotr Budniak Essential Group (najnowszy album w 2020 roku).

Bilety:
-przedsprzedaż 30 zł
-w dniu koncertu 40 zł
*dostępne na bilety24.pl i stacjonarnie w kasie Kina Muza (ul. Święty Marcin 30, Poznań)

Bilety dostępne w: