Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Na grafice plakat wydarzenia.

III Międzynarodowy Festiwal im. Józefa Madei - Koncert symfoniczny

2021-10-21 ( czwartek )
18:00
Aula Nova, Pl. S. Stuligrosza 1

Koncert symfoniczny to wyjątkowe wydarzenie, odbywające się w ramach III Międzynarodowego Festiwalu im. Józefa Madei.

W dniu 21.10.2021 roku o godzinie 18.00 w Auli Nova Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu usłyszymy znakomitych solistów: Justusa Grimma (wiolonczela) oraz Pawła Kroczka (klarnet). Solistom będzie towarzyszyć Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu pod dyrekcją Jakuba Chrenowicza.

Koncert klarnetowy Józefa Madei zostanie prawykonany w 70. rocznicę jego powstania. Rekonstrukcji dzieła podjęła się kompozytorka Katarzyna Danel.

Wykonawcy:

Paweł Kroczek - klarnet
Justus Grimm - wiolonczela
Jakub Chrenowicz - dyrygent
Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu

Program koncertu:

Józef Madeja - Koncert na klarnet i orkiestrę g-moll nr 2 (prawykonanie)
Piotr Czajkowski - Wariacje Rokoko na wiolonczelę i orkiestrę
Antonin Dvorak - IX Symfonia e-moll "Z Nowego Świata" op. 95

Słowo o muzyce: Krzysztof Bździel

Justus Grimm - artysta występował w najbardziej renomowanych salach koncertowych na świecie, takich jak Filharmonia Berlińska, Sala Koncertowa w Hamburgu, Filharmonia Kolońska, Teatr du Chatelet w Paryżu, monachijska Hercules Hall i Centrum Kultury w Lizbonie. W 2008 roku uzyskał tytuł profesora wiolonczeli w Królewskim Konserwatorium w Antwerpii, gdzie od 2013 roku pełni również funkcję Dyrektora Artystycznego. Gra na wiolonczeli z 2010 roku, autorstwa francuskiego lutnika - Christiana Bayona.

Paweł Kroczek - adiunkt Akademii Muzycznej w Poznaniu, gdzie w 2016 r. uzyskał stopień doktora sztuki. Prowadzi ożywioną działalność koncertowa oraz pedagogiczną, a jego uczniowie są laureatami licznych nagród i wyróżnień w krajowych oraz międzynarodowych konkursach. Jest także wykładowcą wielu kursów mistrzowskich dla klarnecistów, zasiada w jury konkursów.

Jakub Chrenowicz - w latach 2010-2012 pełnił funkcję asystenta dyrektora Antoniego Wita w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Obecnie prowadzi klasę dyrygentury w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Jest także kierownikiem Orkiestry Symfonicznej Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego. Od sezonu artystycznego 2017/2018 Jakub Chrenowicz pełni funkcję Pierwszego Dyrygenta Filharmonii im. Stanisława Moniuszki w Koszalinie.

Wstęp wolny.

opr.sw

Zobacz amuz.edu.pl/#