Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Zdjęcie Artysty.

Arek Kłusowski - koncert

2021-09-04 ( sobota )
20:00
Eco Village Plaża Wilda, ul. Piastowska 71, Poznań

Arek Kłusowski to charyzmatyczny wokalista, kompozytor, tekściarz, osobowość sceniczna. Część słuchaczy słyszy w jego głosie młodego Artura Rojka, inni nazywają męską odpowiedzią na twórczość Darii Zawiałow. Mimo tych porównań Arek, to niewątpliwie jeden z najoryginalniejszych młodych artystów na polskim rynku muzycznym. Laureat 3 miejsca w programie telewizyjnym "The Voice of Poland". Przez lata zajmował się pisaniem piosenek dla popularnych polskich wykonawców z pierwszych miejsc list przebojów.

Arek długo i ciężko pracował na swoje "5 minut" i wszystko wskazuje na to, że jego czas właśnie nadchodzi. Świetnie przyjęty energetyczny singiel "Antarktyda" zapowiada drugi album i nowy rozdział w karierze artysty.

Arek Kłusowski jako piętnastolatek zaczął od gry na gitarze, dopiero potem przyszedł śpiew, którego naukę zdał celująco - szóstka na dyplomie w klasie śpiewu solowego.

Nigdy nie próżnował - tam gdzie aktualnie się znajdował działał muzycznie: był między innymi solistą w Wojsku Polskim w 21 Brygadzie Strzelców Podhalańskich czy założył Rzeszowską Grupę Artystyczną, z którą występował w teatrach w całej Polsce i organizował słuchowiska w stacjach radiowych. Udzielał się w trzech kapelach, m.in. heavy metalowym Trylogy, supportując takie zespoły jak Dżem, Kombii czy Feel. Mieszkając w Rzeszowie wymyślił i powołał do życia festiwal muzyczny Rzeszowskie Święto Wokalne i jako dyrektor artystyczny zdobył finansowanie na jego kolejne 4 edycje.

W międzyczasie startował i zajmował czołowe miejsca w konkursach w Polsce i za granicą (m.in. Eurosong we Włoszech, Kaunas Talent na Litwie czy Srebrna Jantra w Bułgarii), grał tytułową rolę w musicalu "Dzwonnik z Notre Dame", występował u boku Mariana Opani w Teatrze Buffo, produkował i organizował koncerty z piosenkami Anny Jantar w Teatrze Capitol.

Upór w dążeniu do celu i ciężka praca zaowocowały udziałem w telewizyjnym talent show "The Voice of Poland". Gdzie zwrócił na siebie uwagę szerokiej publiczności, zyskał uznanie jurorów i zajął 3 miejsce. Arek po programie zaczął pisać piosenki dla wielu popularnych artystów m.in. Ewy Farny, Sound'n'Grace czy Mateusza Ziółko.

W marcu 2019 ukazał się jego debiutancki autorski album "Po tamtej Stronie". Całość nagrań i produkcji albumu sfinansował z własnych środków pieniężnych. Krytycy pisali o tym materiale, że wreszcie odnalazł swoją artystyczną tożsamość. Na "Po tamtej Stronie" składa się 13 utworów, w których artysta opowiada o osobistych przeżyciach. O miłości, wartościach, dylematach, depresji i samotności. Przy albumie pracował m.in. z Darią Zawiałow i jej producentem Michałem Kushem.

Po dwóch latach przerwy Arek wrócił pod szyldem wytwórni Kayax. Pod koniec 2020 roku w sieci pojawiła się świąteczna piosenka jego autorstwa, którą zaśpiewał w reklamowym klipie razem z Julią Wieniawą i Mery Spolsky. Utwór osiągnął rekordowe 14 mln wyświetleń.

W lutym tego roku wyszedł świetnie przyjęty singiel pt. "Antarktyda", utwór zapowiada płytę, która ukaże się końcem maja. Arek Kłusowski dedykuje "Antarktydę" wszystkim świadomym i spokojnym ludziom, którzy podobnie jak artysta dotarli do momentu, w którym przemierzają życie w swoim tempie, "bez zadyszki".

Drugi album Arka Kłusowskiego zatytułowany "Lumpeks" jest już
gotowy i czeka na swoją premierę.

Wstęp wolny.