Kultura w Poznaniu

Kalendarium

plakat

Koncert z okazji 120-lecia urodzin Jana Adama Maklakiewicza

2019-04-07 ( niedziela )
CK Zamek, Sala Wielka, ul. Święty Marcin 80/82, Poznań

Jan Adam Maklakiewicz był zasłużonym dla polskiego życia muzycznego działaczem pierwszej połowy XX wieku. Należy podkreślić, iż w pełni uzasadnione wydaje się przywrócenie znakomitej, a ciągle nieobecnej dziś w praktyce wykonawczej, twórczości tego zapomnianego kompozytora. Jego dzieła solowe i kameralne nie zostały do tej pory nagrane i bardzo rzadko pojawiają się w repertuarach koncertowych polskich muzyków. Głównym założeniem przedsięwzięcia jest przywrócenie pamięci o tym wybitnym polskim muzyku, kompozytorze, pedagogu, zasłużonym publicyście oraz organizatorze życia muzycznego w okresie rodzącej się niepodległości Polski.

Koncert organizowany jest z okazji 120-lecia urodzin tego polskiego kompozytora. W programie znajdą się utwory na wiolonczelę, skrzypce, sopran i fortepian.

Wykonawcy: Krzysztof Karpeta - wiolonczela, Piotr Kosarga - skrzypce, Hanna Lizinkiewicz - fortepian, Barbara Tritt - sopran.

Zespół tworzą muzycy, absolwenci i pedagodzy uczelni muzycznych w Poznaniu i we Wrocławiu. Muzycy są wielokrotnymi laureatami ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursów muzycznych oraz stypendialnych. Prowadzą ożywioną działalność koncertową - zarówno solową, jak i kameralną, występując w ramach czołowych europejskich festiwali muzycznych, m.in.: Wratislavia Cantans, Poznańska Wiosna Muzyczna, Heidelberger Kammermusik Festival, Cremona Pianoforte, Jazztopad, Aurora Chamber Music Festival w Szwecji. Jako soliści wystąpili m.in. z takimi z orkiestrami, jak: Capella Cracoviensis, Filharmonia Kaliska, Filharmonia Rzeszowska, Filharmonia Łódzka, Wrocławska Orkiestra Kameralna Leopoldinum, Universität Orchester Mannheim, Filharmonia Opolska, Sinfonietta Polonia, Filharmonia Poznańska. Dokonali nagrań dla wytwórni: SWR, DUX, Musicon, Acte Prealable, La Bottega Discantica. Jednym z najważniejszych zakresów działalności zespołu jest promocja muzyki polskiej, również tworzonej współcześnie. Od roku 2019 zespół realizuje autorski projekt z okazji 120-lecia urodzin polskiego kompozytora Jana Adama Maklakiewicza, w ramach którego prezentuje jego nieznane utwory w Polsce oraz za granicą.

Bilety 2 zł.

akt.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz ckzamek.pl