Powiększ tekst

Gra Miejska

21.03.2009
Poznań
Wstęp wolny
Opis

Już 21 marca odbędzie się kolejna, czternasta edycja Gry Miejskiej. Tradycyjnie już gra będzie nawiązywać do historii i tradycyjnie organizatorzy zapowiadają nowości w grze.
Najważniejszą z nich jest fakt, że najbliższa gra będzie pierwszą w Polsce grą tramwajową.

Wprawdzie zabytkowy tramwaj woził graczy już w czwartej z poznańskich gier (Gra Miejska Czerwiec'56) oraz także graczy innych podobnych imprez w Polsce, to jednak nigdy jeszcze tramwaj nie był dominującym i nieodzownym środkiem komunikacji w Grze Miejskiej. A tramwaj to pretekst, by opowiedzieć o granicach Poznania. Chcemy pokazać historię naszego miasta przez pryzmat jego granic.
Wszyscy wiedzą, że Poznań był kiedyś dużo mniejszy, jednak z wytyczeniem linii granicznych oraz dat wielu ludzi ma problem. A to fascynująca historia - mówi Szymon Dąbrowski - pomysłodawca imprezy - wiele historycznych granic Poznania mijamy, a nawet wręcz przekraczamy tramwajem - stąd pomysł na grę tramwajową. Drugim powodem zastosowania tramwaju, jest to, że plansza gry pokazującej granice Poznania musi być duża, a więc gracze nie mogą poruszać się tylko i wyłącznie pieszo. Organizatorzy chcą także opowiedzieć o historii poznańskich tramwajów, które pojawiły się także w odpowiedzi na rozwój przestrzenny miasta. Grę wspiera poznańskie MPK oraz Klub Miłośników Pojazdów Szynowych. Główną nagrodą w grze będzie wycieczka po Poznaniu zabytkowym tramwajem typu N.
Grę, jak zwykle, rozpocznie etap internetowy, w którym zalogowani gracze zmierzą się z pierwszymi, wejściowymi zadaniami. Grupy, które przejdą zmagania sieciowe otrzymają informacje o miejscu i czasie rozpoczęcia etapu ulicznego.
Etap internetowy: 18-20 marca
Etap miejski: 21 marca
Zespoły: 3-5 graczy

Zobacz www.gramiejska.pl