Kultura Poznań.pl

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Dłonie i stopa, w środku baletka, wokół niej wirujące wstążki

Trucizna - premiera spektaklu Polskiego Teatru Tańca

2020-02-25 ( wtorek )
20:00
Sala Wielka, CK Zamek, ul. Święty Marcin 80/82, Poznań

Polski Teatr Tańca wraz z Martą Ziółek, jedną z najciekawszych polskich choreografek, która taniec łączy z praktykami życia codziennego, modą i popkulturą, przygotowuje spektakl "Trucizna".

Premiera odbędzie się 25 lutego o godz. 20.00 w Sali Wielkiej CK Zamek w Poznaniu.

W spektaklu, powstającym we współpracy z tancerkami i tancerzami Polskiego Teatru Tańca, punktem wyjścia do refleksji nad tańcem jako praktyką, która może ciało przeformatować, uzdrowić je lub zatruć, staje się średniowieczna choreomania i jej współczesne warianty.

Czerpiąc z różnych technik ruchowych - od klasycznego baletu, przez tańce społeczne w rodzaju barokowych tańców dworskich, po house, krump oraz voguing, Ziółek stawia pytanie o indywidualizm i ruchowe zasady organizacji ciała zbiorowego. Pracując z ruchem jako narzędziem transformacji ciała i wspólnotowymi aspektami tańca, choreografka bada też pracę afektu, sposoby dystrybucji tańca między ciałami oraz społeczny wymiar choreografii, która ma moc wytwarzania różnych typów fizycznej obecności.
Premiera odbywa się w ramach Roku Szyderców - cyklu programowego Polskiego Teatru Tańca, zaplanowanego na 2020 rok i będącego czasem wyzwolenia przez śmiech oraz doceniania roli humoru w życiu i teatrze.
Bilety:

  • 60 zł - normalny,
  • 30 zł - ulgowy.

Zobacz www.facebook.com/events/642344786342303/