Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Na szarym, popękanym tle srebrna szara kula połączona łańcuchem ze srebrnym balonem w kształcie serca. Biały napis z tytułem przedstawienia.

Nowy spektakl w reżyserii Konrada Dworakowskiego, na motywach "Czarnoksiężnika z Krainy Oz" Lymana Franka Bauma.

Wyobraź sobie wiatr, który zabiera Ci to co jest dla ciebie cenne. Na przykład dom, albo bliskich. Wyobraź sobie siłę, która zmienia świat wokół Ciebie nie do poznania. Pod nogami masz ziemię, nad głową niebo i słońce, ale są inne niż te, które znasz i lubisz. Wyobraź sobie przestrzeń, do której trafiasz wbrew własnej woli, albo zupełnie nieświadomie. Wyobraź sobie kraj rządzony przez wielkiego Czarnoksiężnika, którego nikt nigdy nie widział, który być może nawet nie istnieje...

Właśnie wyobraziłeś sobie OZ. Miejsce, do którego trafia tysiące dzieci i dorosłych. Każde z nich widzi je inaczej, inną ma drogę do pokonania i inne oczekiwania wobec Czarnoksiężnika. Łączy ich jedno, chcą być u siebie, w swoim domu, chcą żyć i czuć po swojemu. Poszukują miłości, mądrości, odwagi i tego co da im największą siłę - wspólnoty, która pozwala w pełni wykorzystać to co maja najcenniejszego. Jeśli ocalą samych siebie, być może ocalą coś więcej, na przykład świat.

scenografia: Marika Wojciechowska

muzyka: Tomasz Krzyżanowski

projekcje video: Rami Shaya

konsultacje choreograficzne: Ulyana Zaruba

plakat autorstwa Katarzyny Mular

Preferowany wiek Widzów: od 11 lat

materiały Teatru Animacji

Bilety dostępne w:

Zobacz www.teatranimacji.pl