Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Białe napisy jak odręczne na czerwonym rysunkowym fortepianie.

Letnie półkolonie artystyczno-rowerowe z "Przystanią artystyczną" 2023

19.06 – 25.08.2023

Lato 2023 z Przystanią Artystyczną Adama Sypniewskiego.

Informacja promocyjna organizatora:

"Zapraszamy uczestników naszych zajęć w niepowtarzalną muzyczną podróż bicyklami po okolicach Strzeszyna Greckiego, a w tym terenach zielonych okalających poznańskie "Trójjezierze"- jeziora Rusałka, Strzeszyńskie i Kierskie.

W programie również aspekty artystyczne w postaci warsztatów i zajęć gry na takich instrumentach jak: gitara, ukulele, instr. klawiszowe, perkusyjne oraz zajęcia wokalne i warsztaty taneczne.

Oprócz ww. aktywności w poszczególnych turnusach zaplanowaliśmy wypady rowerami wodnymi po jez. Strzeszyńskim lub Rusałce, wyprawy turystyczno-edukacyjne na Ostrów Tumski, Zamek Przemysła z wieżą widokową, zwiedzanie "Niewidzialnej ulicy" w Poznaniu i czy wyprawa do Parku Trampolin.

Jako placówka oświatowo-wychowawcza spełniającą normy edukacyjne i wpisana do ewidencji szkół i placówek niepublicznych Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania pod numerem 29/2018 chcemy w ten sposób zapewnić Waszym dzieciom bezpieczeństwo a jednocześnie dobrą zabawę i dużo ruchu połączonego z działaniami artystycznymi.

Nasze zajęcia półkolonijne adresowane są zarówno do dzieci, które miały już do czynienia z instrumentem muzycznym, tańcem i sztukami plastycznymi jak i do początkujących, które w formie zabawy będą mogły zapoznać się z podstawami gry oraz technik tanecznych i plastycznych.

Zapewniamy dostęp do szerokiego instrumentarium instr. klawiszowych, strunowych: gitary elektryczne, klasyczne, akustyczne, ukulele oraz instr. perkusyjnych.

W ramach pobytu na naszych turnusach zapewniamy:

  • codzienną, profesjonalną opiekę pedagogiczną w godzinach od 7.30 do 17.00 dla dzieci w wieku od 7 - 12 lat (na turnusach rowerowych minimalny wiek uczestnika to 7 lat)
  • pyszny obiad, podwieczorek plus woda, soki i świeże owoce bez limitu (obiad dowożony przez catering na wybrane w zależności od trasy miejsce)
  • ubezpieczenie NNW
  • w przypadku turnusów rowerowych codziennie wyprawa rowerowa na dystansie od 7 - 22 km ustalana na bieżąco w przypadku każdego turnusu na podstawie możliwości i wieku uczestników turnusu oraz panujących aktualnie warunków pogodowych.
  • warsztaty artystyczne odpowiadające tematyce poszczególnych turnusów, prowadzone przez doświadczoną kadrę
  • gry i zabawy ruchowe.

Na turnusy rowerowe uczestnicy dostarczają swoje rowery pierwszego dnia półkolonii w stanie dopuszczającym do bezpiecznej jazdy (sprawne hamulce, oświetlenie, dzwonek, kask). Rowery są przechowywane podczas 5-dniowego turnusu w pomieszczeniach Przystani Artystycznej. W ostatnim dniu turnusu rowery zostają przez uczestników zabrane.

Grupy rowerowe będą poruszać się po ścieżkach rowerowych, szlakach rowerowych, drogach polnych i wewnętrznych uliczkach osiedlowych.

Opłaty:

  • koszt jednego turnusu przy zapisie do 15 maja 2022 - 690 zł (do 15 maja 2022 oferujemy zniżkę dla uczestników tegorocznych zajęć w Przystani Artystycznej oraz uczestników zeszłorocznych półkolonii z Przystanią Artystyczną - 650 zł.)
  • od 15 maja do 25 czerwca 2022 - 720 zł
  • po 25 czerwca 2022 - 760 zł
  • zniżki 5% dla rodzeństwa lub przy wykupieniu 2 i więcej turnusów

Wpisu na listę uczestników turnusu dokonujemy po wypełnieniu karty kwalifikacyjnej oraz opłaceniu turnusu przelewem na konto:

60 1870 1045 2078 1084 5389 0001 z opisem : imię i nazwisko uczestnika, numer i data turnusu.

Zgłoszenia dokonuje się mailowo na adres: kontakt@przystanartystyczna.pl - w zwrotnym mailu wysyłamy kartę kwalifikacyjną do wypełnienia."

Harmonogram turnusów połkolonii w załączniku oraz więcej informacji na stronie poniżej.

Zobacz www.facebook.com/przystanartystyczna.adamasypniewskiego/events