Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Kolorowa abstrakcja psa i ptaka z informacjami o wydarzeniu, które pojawiają się w opisie

Spektakl dla dzieci do lat 3 jest ruchową odpowiedzią na pytanie, co łączy ludzi i zwierzęta. Jak budujemy bliskość, tworzymy dom, poszukujemy? Poprzez ruch, działania z obiektami, światłem, dźwiękiem chcemy wciągnąć bardzo małe dzieci oraz bliskich im dorosłych do współdziałania opartego o to, co łączy (a jednocześnie współcześnie tak bardzo oddala) ludzi ze światem zwierząt - INSTYNKT. Jak w tak dorosłym temacie spotkać się z bardzo małym dzieckiem? - tylko i wyłącznie w zaufaniu i wierze w to, że poznawanie świata poprzez ruch, doświadczanie go, rozwój w działaniu są czymś naturalnym - dla dzieci, ich bliskich oraz osób zawodowo zajmujących się tańcem. Z pełną akceptacją i w otwarciu na każdą z obecnych osób - tworzyć będziemy opowieść bez słów o spotkaniach, działaniach i relacjach, które leżą w naszej naturze, które każda z istot tworzy od urodzenia. Spektakl zaprasza do bezpiecznej, przytulnej przestrzeni, w której rodziny będą mogły swobodnie eksplorować budowany z ciał i kostiumów tancerzy, sensoryczny świat. Wielość barw i faktur, łagodna muzyka oraz wyważone, włączające do współbycia działania, stworzone zostały w oparciu o wieloletnie doświadczenie twórców spektaklu w realizacji spektakli dla bardzo małych dzieci. "InstynkTY" - spektakl z nurtu nowej choreografii - czerpie inspirację ze splotu dzikości przyrody i człowieka. Jego centralnym założeniem jest chęć podzielenia się z publicznością pięknem i niezwykłością zjawisk natury oraz zachęcenie do przyglądania się otaczającej rzeczywistości jako przestrzeni magii i pięknych relacji.

INFORMACJE PRAKTYCZNE: "InstynkTy" to kameralna przestrzeń, w której tancerki i tancerze towarzyszą dzieciom i dorosłym. W spektaklu dorośli współdziałają z dziećmi. W przestrzeń spektaklu wchodzimy bez butów. Możliwe jest swobodne przemieszczanie się.

Organizatorzy proszą dorosłych, żeby przez cały czas towarzyszyli dzieciom, postarajmy się również wszyscy dbać o swoje bezpieczeństwo i komfort. Bardzo ważne jest dla nas niehamowanie naturalnych reakcji naszych najmłodszych widzów (śmiech, słowa, gaworzenie, a nawet płacz są dla nas wyrazem emocji i bardzo zależy nam na tym, by dzieci mogły wyrażać je w sposób swobodny). Jeżeli dziecko poczuje dyskomfort można z nim wyjść i wrócić w każdej chwili. Proszone jest, aby w trakcie przedstawienia nie spożywać pokarmów i napojów oraz o wyłączenie telefonów komórkowych i nierobienie zdjęć.

Czas trwania: do 45 minut

TWÓRCY Reżyseria, koncepcja: Alicja Morawska-Rubczak Choreografia: Monika Kiwak Scenografia Kostiumy: Justyna Łagowska Muzyka: Sebastian Świąder Artyści-tancerze: Evelyn Blue, Kacper Bożek, Momoko Den, Bartosz Dopytalski, Julia Hałka, Patryk Jarczok, Jerzy Kaźmierczak, Zbigniew Kocięba, Katarzyna Kulmińska, Dominik Kupka, Daniel Michna, JinWoo NamKung, Katarzyna Rzetelska, Sandra Szatan, Zofia Tomczyk, Emily Wong-Adryańczyk

Bilety: https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-749-instynkty-spektakl-taneczny-dla-dzieci-do-lat-3-83402?id=553546

akt.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz ptt-poznan.pl