Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Baner promujący wydarzenie. Nazwa wydarzenia i data.

ŻAL i Ewa Sad w ramach wiosennej trasy koncertowej ,,najsmutniejsza trasa", zagrają dla Państwa na Jeżycach u Pana Gara.

  • Ewa Sad

jest producentką muzyczną, autorką tekstów i artystką wizualną, której ulubionym medium są piosenki i teledyski. Mieszka i pracuje między Warszawą, gdzie jest związana z koncertowym kolektywem songwriterskim Polonia Disco, a Berlinem, gdzie współtworzy chór artystyczny BWKŁS. Dawniej połowa duetu Sorja Morja i twórczyni projektu Mom Dad My Band, w którym "biurokratycznym" podstępem angażuje rodziców w wykonywanie swoich licealnych piosenek.
Jej muzyka to nieoczywista mieszanka gatunkowa, oparta na elektronicznym brzmieniu i gitarze basowej, z wciągającymi i bogatymi w warstwę znaczeniową tekstami. Mogliśmy usłyszeć ją m.in na OFF Festiwalu, Soundrive, Great September. Występowała z Gents, Cudownymi Latami, Wczasami, Chair, Spalarnią. Jej ambasadorami byli już: Kstyk, Tygrysy Records, Tim Koh, a obecnie enjoy life i tajemniczy label Polish Subtitles, w których, łączonym wydawnictwem w listopadzie 2023 ukazała się jej solowa płyta BUM BUM. Na koncertach często towarzyszą jej wizualizacje Dominika Nawrockiego (@sesimen). Teledysk do singla "Grzyby" był nominowany do PL Music Video Awards.

  • Żal

Duet elektroniczno - wokalno - gitarowy. Grają przyjemne, nostalgiczne piosenki opierające się na z syntach rodem z lat 80-tych, okraszonych cyfrowymi niuansami, lofi gitarą, oraz przetworzonymi samplami. Emocjonalne, wieloznaczne teksty podbijają klimat nostalgii momentami zahaczając o abstrakcję.
We wrześniu 2023 ukazała się ich świeża płyta ,,Mgła", poprzedzona trzema singlami ,,Wakacje", ,,Mgła" i ,,Niewygodnie". Wcześniejsze wydania duetu to płyta ,,Teodor" i singiel ,,Dancing song".
Grali wspólne koncerty z takimi składami jak Baasch, Chair, Normal Echo, Geneva Jacuzzi czy Ventolin. Zagrali wiele koncertów między innymi na festiwalach Alterfest, Locale Warming Olsztyn, Ł Festiwal Łowicz, OFF Camera Kraków, Springbreak Festival. Wystąpili na Balkony TV i Sofar Wrocław, oraz byliśmy finalistami konkursu Firestone Headliners of Tomorrow.

BILETY: