Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Kino dla Seniora w Poznaniu

Kino dla Seniora w Poznaniu

23.05.2024
13:00 15:00

Właśnie ruszyła wiosenna edycja "Kina dla Seniora". Projekt, umożliwiający emerytom bezpłatne oglądanie najciekawszych hitów filmowych, organizowany jest od 2011 roku w ramach Klubu Seniora DOM.

Już 23 maja br. o godz. 13:00 w poznańskim Kinie Rialto będzie można obejrzeć świetny i wielokrotnie nagradzany film historyczny "Kos" w reżyserii Pawła Maślony. Aby wziąć udział w seansie trzeba zarezerwować wcześniej miejsce. Liczba miejsc jest ograniczona, więc wymagane są wcześniejsze zapisy. Osoby, które ukończyły 60 lat mogą zapisywać się telefonicznie pod numerem infolinii: 801 005 801 lub 530 000 344 (cena jak za połączenie krajowe).

Za organizację "Kina dla Seniora" oraz inne działania aktywizujące osoby starsze odpowiada "Klub Seniora DOM", który działa od ponad dziesięciu lat. Na przestrzeni lat Klub Seniora DOM zapraszał emerytów na przeróżne wydarzenia, wykłady i warsztaty. Dotychczas darmowe seanse filmowe odbywały się m.in. w Gdańsku, Elblągu, Poznaniu, Warszawie, Krakowie, Bydgoszczy, Toruniu, Katowicach oraz Wrocławiu.