Kultura w Poznaniu

Kalendarium

zdjecie wykonawcy

8. Festiwal Bezsenność - Szymon Komasa & Marcin Kozieł

22.05.2024
20:00

Szymon Komasa & Marcin Kozieł

  • Szymon Komasa - śpiew
  • Marcin Kozieł - fortepian

Szymon Komasa urodził się w Poznaniu. Naukę muzyki rozpoczął w wieku siedmiu lat od gry na wiolonczeli. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi na Wydziale Wokalno-Aktorskim. Ukończył podyplomowe studia śpiewu operowego w Guildhall School of Music and Drama w Londynie, a następnie kontynuował naukę śpiewu w prestiżowej Juilliard School of Music w Nowym Jorku w programie Artist Diploma of Opera Singing w klasie śpiewu Edith Wiens.
Zadebiutował partią Schaunarda w La Bohème w Teatro Filharmonico/Arena di Verona we Włoszech (2009). Z recitalami pieśni wystąpił w Carnegie Hall w Nowym Jorku (2012) oraz Wigmore Hall w Londynie (2012). Śpiewa w wielu teatrach operowych w Polsce i za granicą. Oprócz klasycznych partii operowych (Mozart, Bellini, Donizetti, Verdi) artysta z wielkim sukcesem wykonuje partie w operach współczesnych kompozytorów, m.in.: Korine Fujiwara ("The Flood") czy Pawła Mykietyna ("Czarodziejska góra"). Jest laureatem i zwycięzcą wielu międzynarodowych konkursów wokalnych-operowych. Poza śpiewaniem Szymon Komasa uwielbia kino oraz akrobatykę.
Marcin Kozieł - mieszka i pracuje w Wiedniu. Współpracuje z Theater an der Wien oraz Wiener Kammeroper jako pianista koncertujący oraz korepetytor solistów. Od marca 2010 r. wykłada na wiedeńskim Universität für Musik und darstellende Kunst.
Akompaniował największym postaciom polskiej estrady i sceny operowej (takim jak A. Hiolski, I. Kłosińska, A. Lubańska, Ł. Prus, D. Błażejczyk, J. Połomski, A. Łastik, A. Fatyga, H. Bielicka) oraz wielu artystom zagranicznym. Towarzyszył śpiewakom podczas licznych konkursów wokalnych, zdobywając niejednokrotnie laury za najlepszy akompaniament.
Był korepetytorem i kierownikiem muzycznym wielu produkcji operowych, takich jak: "Elektra" i "Ariadna na Naxos" R. Straussa, "Parsifal" oraz "Tristan i Izolda" R. Wagnera czy "Wilhelm Tell" G. Rossiniego.
Na koncercie w Poznaniu usłyszycie m.in. pieśni Zygmunta Krauzego oraz klasyki amerykańskiej piosenki kabaretowej.

__________

Przed wami 8. edycja Festiwalu Bezsenność (20-24.05.) w Bazarze Poznańskim. Wydarzenie z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród miłośników niestereotypowej kameralistyki.

Kolejne koncerty w ramach festiwalu:

  • 23.05.2024 godz. 20:00 -Adam Kośmieja
  • 24.05.2024 godz. 20:00 -Jakub Jakowicz & Łukasz Chrzęszczyk

O FESTIWALU - POSŁUCHAJ! (POBIERZ MP3)

mówi Martyna Nicińska - nasza rzeczniczka prasowa

Bilety w cenie nominalnej* od 40/20 zł (normalny/ulgowy).
_____
*bileterie mogą do ceny nominalnej doliczać prowizję.

Kup bezpośrednio:

Załącznik