Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Baner promujący wydarzenie. Nazwa wydarzenia i data.

8. Festiwal Bezsenność

20.05 – 24.05.2024

Przed wami 8. edycja Festiwalu Bezsenność (20-24.05.) w Bazarze Poznańskim. Wydarzenie z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród miłośników niestereotypowej kameralistyki.

Pięć fantastycznych wieczorów w pięciu różnych odsłonach:

  • 20.05.2024 godz. 20:00 - Messages Quartet

W centrum zainteresowań zespołu - określanego przez krytyków jako "jeden z najlepszych obecnie polskich kwartetów smyczkowych" - znajduje się muzyka polska, szczególnie ta mniej znana oraz najnowsza, a za jej interpretacje artystki wielokrotnie były nagradzane i doceniane. W Poznaniu wykonają dla nas kompozycje F. Mendelssohna, A. Tansmana i Sz. Laksa.

  • 21.05.2024 godz. 20:00 - Bastarda Trio

Unikalne i cenione trio klarnetowo-kontrabasowe powraca do Poznania z najnowszym projektem. Tym razem zespół zaprezentuje utwory największych polskich kompozytorów muzyki filmowej XX stulecia. Znane i lubiane tematy  zostaną podane w nowy sposób, przefiltrowane przez unikalną barwę i specyfikę podejścia zespołu do materii dźwiękowej.

  • 22.05.2024 godz. 20:00 - Szymon Komasa & Marcin Kozieł

Centralnym punktem programu Festiwalu Bezsenność będzie liryczny wieczór w towarzystwie wielokrotnie nagradzanych, wyśmienitych artystów: operowego śpiewaka Szymona Komasy oraz pianisty Marcina Kozieła. W ich wykonaniu usłyszymy m.in. pieśni Zygmunta Krauzego.

  • 23.05.2024 godz. 20:00 -Adam Kośmieja

Jeden z najbardziej odkrywczych i nowoczesnych polskich pianistów, nazywany muzycznym kameleonem, wykonuje zarówno repertuar klasyczny, jak i szeroko pojętą muzykę nową wykorzystując multimedia. Artysta zaprezentuje muzykę z najnowszego albumu "Infinity", będącego świeżym, autorskim odczytaniem popularnego utworu "Canto Ostinato" Simeona ten Holta.

  • 24.05.2024 godz. 20:00 -Jakub Jakowicz & Łukasz Chrzęszczyk

Finałowy koncert w wykonaniu wirtuozowskiego duetu skrzypcowo-fortepianowego będzie niezwykle zróżnicowany i kolorowy. Zabrzmią utwory z krążka "Departures", muzyka polska komponowana od okresu międzywojennego do lat 90. XX w. (Malawski, Bacewicz, Górecki, Szymanowski/Kochański), wzbogacona o Sonatę "Post scriptum" ukraińskiego kompozytora Walentyna Silwestrowa.

O FESTIWALU - POSŁUCHAJ! (POBIERZ MP3)

mówi Martyna Nicińska - nasza rzeczniczka prasowa

Bilety w cenie nominalnej* od 40/20 zł (normalny/ulgowy).
_____
*bileterie mogą do ceny nominalnej doliczać prowizję.

Kup bezpośrednio:

Załącznik