Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Baner promujący wydarzenie. Nazwa wydarzenia i data.

Koncert - Seweryn z zespołem + mop

19.05.2024
18:00

Szczere uśmiechy, melodyjne gitary i złote serca - to jedne z wielu cech wspólnych mopa i Seweryna. Jak obaj odkryli w ostatnich latach podbijania niezależnego rynku muzycznego, nic tak nie zbliża jak wspólne trasy... Więc ruszają i to od zaraz! Już w maju będzie można usłyszeć ich na żywo z zespołami w pięciu miastach, do których zawitają opowiedzieć Wam swoje historie o słońcach, balonach i magicznych możliwościach ołówka...

W takiej drodze zawsze warto mieć kilka serdecznych osób u boku, więc w Poznaniu razem z Sewerynem i mopem wystąpi Jerzy Koczur.

Seweryn to trójmiejski artysta, który od 2021 aktywnie działa na ogólnopolskiej scenie niezależnej. Jego utwory to wyjątkowe, intymne doświadczenie wprowadzające słuchacza w głowę młodego człowieka, szukającego swojego miejsca we mgle dorosłości. Czerpie ze stylistyki lo-fi indie i narzędzi homerecordingu. Na koncie ma już dwa długogrające projekty "Petrykorę" i "Kieszeń pełną niczego".

Seweryn z zespołem zaprasza do wspólnego przeżywania w otulonej reverbem aurze kameralnego teatru. Melancholijne opowieści w połączeniu z uroczą nieporadnością i harmonią panującą między muzykami, napawają ciepłem i nadzieją. Zespół zawitał już na dziesiątkach scen, m.in. na Spokój Festiwalu, SEA YOU, lub w roli supportu na zeszłorocznych trasach The Cassino i Ted Nemeth.

mop - czyli David Kaletka, wszechstronny artysta który w swoich piosenkach obraca się w tylu różnych brzmieniach, że ciężko zaszufladkować go do jednego gatunku. Jeżeli jednak szukalibyśmy uosobienia dla słowa alternatywa, to zdecydowanie byłby to David! Komponuje, pisze teksty, śpiewa, gra na klawiszach i gitarach. Każdy utwór tworzy od początku do końca samemu w swoim domowym zaciszu.

W 2022 zadebiutował na festiwalu Great September, supportował kilka koncertów na trasie Ralpha Kamińskiego, a w 2023 zagrał swój własny koncert na Off'ie, któremu towarzyszyło wydanie debiutanckiej płyty "Dziecko Słońca".

Jerzy Koczur - multiinstrumentalista, autor piosenek i producent. Po latach gry w różnych projektach i wydanej pod koniec zeszłego roku kolaboracyjnej EPce "Tutaj też jest dobrze", zaczął pracę nad solowym materiałem, którego część zaprezentuje przedpremierowo. Piosenkami zabierze Was nad morze i w nocną podróż samochodem.

Wstęp w cenie 40 zł (płatne na bramce).