Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Logo Klubu.

Koncert zespołu Truckfighters + support: Weedpecker i Bottenhavet

16.05.2024
19:00

Szwedzi ze stoner rockowego Truckfighters po blisko 5 latach powracają do Polski na 2 koncerty! Grupa wystąpi 16 maja w poznańskich 2 Progach oraz dzień później w warszawskim klubie Proxima.

"Najlepszy zespół jaki kiedykolwiek istniał" - takie słowa padają z ust Josha Homme'a w dokumencie o Truckfighters z 2011 roku. Trudno nie podzielać jego entuzjazmu, bowiem Szwedzi już od ponad 20 lat pracują na swoją markę udowadniając wartość zarówno na albumach (ostatni jak dotąd w ich dyskografii to "V" z 2016 roku") oraz za sprawą setek koncertów, w które grupa wkłada więcej energii, niż inni potrafią wykrzesać przez całą karierę. Niklas "Dango" Kallgren oraz Oskar "Ozo" Cedermalm połączyli siły i zeszli na początku millenium do piwnicy gdzieś w miejscowości Örebro, a pierwszym owocem tego spotkania był hymn desert rocka - "Desert Cruiser". Ich inspirowany stonerem, progresywny i melodyjny hard rock zebrał wokół siebie masę oddanych fanów, o czym świadczą wyprzedane koncerty na całym świecie. Po blisko 5 latach Fuzz Monsters powracają do Polski na 2 koncerty, których fani rockowych i metalowych brzmień po prostu nie powinni przegapić.
W Poznaniu i w Warszawie przed Truckfighters zobaczymy podopiecznych z ich wytwórni Fuzzorama, czyli sztokholmski zespół Bottenhavet. Ich muzyka to połączenie hard rocka z przebijającymi się wpływami takich gatunków jak stoner, prog czy grunge. Grupa 12 kwietnia zadebiutuje albumem "Ljud i Tysta Rum".

  • WEEDPECKER (Polska) - psychedelic, stoner rock, grunge
  • BOTTENHAVET (Szwecja / Fuzzorama Records) - stoner rock

Bilety w cenie nominalnej* 99 zł, dostępne on-line.

_____
*bileterie mogą do ceny nominalnej doliczać prowizję.

Bilety dostępne w:

Plakat