Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Logo klubu Blue Note.

Koncert - Mel & André Vaz

15.05.2024
20:00

Wieczór pełen portugalskiego uroku i muzyki. Uczestnicy przeniosą się do Lizbony i poczują rytm fado, który zabrzmi dzięki artystom prosto z Portugalii - na scenie: Mel, André Vaz oraz trójka gitarzystów: Francisco Pereira, Carlos Viçoso, Vasco Sousa.

Fado, dosłownie tłumaczone jako "los" lub "przeznaczenie", to nie tylko gatunek muzyczny, ale prawdziwa dusza Portugalii. Jego smutne, melancholijne melodie i teksty przypominają o ludzkich losach, o radościach i cierpieniach życia.

Mel jest wokalistką, której pasja do muzyki zrodziła się już w dzieciństwie. Od wielu lat jest stałą postacią w najbardziej prestiżowych domach fado w Lizbonie, gdzie jej głos porusza serca słuchaczy. Występowała na takich imprezach jak Santa Casa Alfama, NOS Alive oraz międzynarodowych trasach koncertowych np. Caixa Fado Festival w Luandzie. Brała również udział w projekcie "Tasting Fado" w Teatrze Tivoli BBVA. Do tej pory wydała dwa single - "Pista De Dança" i "Promessas" - z tekstem i muzyką swojego autorstwa, a w 2024 roku zaplanowana jest premiera jej debiutanckiego albumu.

Towarzyszyć będzie jej André Vaz, którego historia z fado sięga dzieciństwa. W wieku zaledwie 9 lat wygrał Grande Noite do Fado w Coliseu dos Recreios. Po tym udziale wydał wiele płyt, wystąpił w filmie Manoela de Oliveiry, a także brał udział w europejskich serialach i musicalach, w szczególności w musicalu "Amália" Filipe La Féria. Występuje w najbardziej prestiżowych teatrach fado w Lizbonie, jest częścią obsady Páteo de Alfama/Fado em Si i udanego projektu "Fado in Chiado". Jego najnowszy album, będący efektem intensywnych badań nad historią fado, jest próbą odtworzenia i zachowania dziedzictwa tego niezwykłego gatunku muzycznego.

Skład:

  • Mel - wokal
  • André Vaz - wokal
  • Francisco Pereira - gitara portugalska
  • Carlos Viçoso - gitara klasyczna
  • Vasco Sousa - gitara basowa

Bilety w cenach nominalnych* 109-129 zł (w zależności od miejsca).
_____
*bileterie mogą do ceny nominalnej doliczać prowizję.

Bilety dostępne w:

Kup bezpośrednio: