Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Na grafice plakat wydarzenia.

Alternatywna Szkoła Teatru - Pokazy WYPRZEDANE!

15.05.2024
19:00

Spektakle w ramach Alternatywnej Szkoły Teatru - to projekt, podczas którego artyści Teatru Ósmego Dnia prowadzą regularne, cotygodniowe warsztaty z młodzieżą i dorosłymi. "W ramach projektu chcemy tworzyć bezpieczną przestrzeń dla młodych twórców i dać im możliwość zaprezentowania własnych przedstawień na deskach Teatru Ósmego Dnia."
WŁASNY (S)POKÓJ / SIOSTRY SZEKSPIRA
Czy gdyby moja matka, a przedtem jej matka, a wcześniej matka mojej babki opanowały ważną sztukę zarabiania pieniędzy, to czy dzisiaj miałybyśmy swój własny (s)pokój?
Poruszające, stymulujące i intrygujące kobiety spotykają się w pokoju aby porozmawiać... o swoim miejscu w świecie. Wymieniają się doświadczeniami i podejmują próby przekonania siebie nawzajem do swoich racji. Czy uda się im wypracować i stworzyć jedną definicję "prawdziwej" i "wolnej" kobiety? Czy pomimo różnic światopoglądowych możliwy jest ich (s)pokój?
Spektakl inspirowany esejem Virginii Woolf "Własny pokój".
Reżyseria: Daria Halak
Scenografia i charakteryzacja: Magdalena Sznajder - Napieralska
Występują: Kinga Tomczak - Nowak, Klaudia Łubkowska, Julia Sempołowicz, Natalia Pazgrat
SIGMA / REŻ. BARTOSZ NIEMIER
Myśliciele dumają nad tym, czym jest męskość i czy da się w ogóle podać jej definicję, która nie będzie jedynie pokracznym przybliżeniem. Czy trójka przyjaciół połączonych przez piłkarską drużynę z okręgówki również może mieć w sobie duszę takich myślicieli? A może jednak wyrażają się poprzez śmiech? W końcu o męskich uczuciach najlepiej się żartuje lub nad nimi rozważa - z dala od szczerej, emocjonalnej nagości.
Nasza propozycja jest taka, że warto o nich zaśpiewać... a przynajmniej zarapować. "Nasza", czyli małej grupy która powstała z zajęć prowadzonych przez Marka Kościółka. Trzech mężczyzn i jedna kobieta - ponieważ bycie mężczyzną nie istnieje samo z siebie, nie sposób mówić o tym w pełni bez postawienia w kontekście kobiety. Lub jak twierdzą niektórzy - Żebra Adama.
W imię alfy, bety i sigmy... amen.
Reżyseria: Bartosz Niemier
Występują: Bartosz Niemier, Kai Milacić, Tomasz Augustis, Anna Goel 

Bilety wyprzedane! 

opr.sw