Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Na zdjęciu fragment przedstawienia.

Intermezzo - spektakl w CK Zamek

08.05.2024
19:00

"Intermezzo" to spektakl o teatrze - jako przestrzeni, miejscu, ludziach, formie artystycznej. I to ona - forma - tworzy idealną iluzję dla publiczności. Tym razem kulisy teatru będą równie ważne jak sama akcja sceniczna. Wszyscy przychodzimy do teatru pełni oczekiwań, czy uświadamiamy je sobie? Czy potrzebujemy scenografii, kostiumów, świateł czy być może istota prawdziwego to coś innego?
Reżyser spektaklu, Janusz Orlik, opowiadając o przedstawieniu zaczyna od cytatu klasyka:
"Ponoć William Shakespeare powiedział: Cały świat to scena, a ludzie na nim to tylko aktorzy. Każdy z nich wchodzi na scenę i znika.
Być może będzie śmiesznie, a możliwe, że jak w prawdziwym, idealnym teatrze - dramatycznie, gdzie w pozornie zgodnym i idyllicznym artystycznym świecie, każdy tylko czeka aż to ktoś inny zapomni tekstu - powinie mu się noga. Wszystko wskazuje na to, że artyści na scenę wejdą, by z niej w końcu zejść. Przypuszczalnie zrobią to o własnych siłach, choć niewykluczone, że ktoś im w tym pomoże lub zostaną wyprowadzeni siłą.
Prawdopodobnie tylko artyści zapadną głęboko w pamięć, a ta sztuka przeminie i znajdzie swoje zaszczytne miejsce w najgłębszych otchłaniach teatralnego grzęzawiska, widz zostanie wpuszczony w maliny, a jedyne co zapamięta to wypity kieliszek wina po jego zakończeniu. Z przymrużeniem oka spektakl "Intermezzo" dedykowany jest wszystkim artystom, a w szczególności tym niespełnionym i mającym nieustanną nadzieję, że "ten następny" może wreszcie będzie ich numerem jeden".

Bilety - 40 zł (n), 30 zł (u) 

opr.sw

Bilety dostępne w:

Kup bezpośrednio:

Zobacz ckzamek.pl/