Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Na grafice plakat promujący wydarzenie.

Rodzinne warsztaty krawieckie ze Svenem Lądolodem - towarzyszące wystawie Co potrafi lądolód?

02.05.2024
12:00 15:00
  1. Rodzinne warsztaty krawieckie ze Svenem Lądolodem

Sven to bohater naszej wystawy czasowej "Co potrafi lądolód?" Możecie go spotkać w Galerii Śluza. Jeśli chcielibyście mieć własnego Svena i to nie lodowato zimnego, ale mięciutkiego i przytulaśnego, zapraszamy na warsztaty. Pod okiem wspaniałych prowadzących zmierzycie się z krawiecką materią i uszyjecie swojego własnego Svena. Umiejętności krawieckie nie są wymagane, wszystkiego dowiecie się na miejscu. Zapraszamy!

Data: 2.05.2024, godz. 12:00-15:00
Warsztaty prowadzi Agnieszka Gierach
Miejsce: sala wielofunkcyjna w Bramie Poznania
Wiek: 5+
Wstęp wolny

__________

Informacje o wystawie Co potrafi lądolód?:

Równiny, niewielkie wzgórza, liczne jeziora, doliny rzek. Taki jest krajobraz Poznania i najbliższych okolic. Siły natury kształtowały go przez dziesiątki tysięcy lat. Jak przebiegała ta historia?

Jej główny bohater to Sven Lądolód. Nasz mroźny kolega był nie lada atletą: przez lata pracował nad masą i rzeźbił otaczający nas krajobraz. Co osiągnął i jakie trofea zdobył? Jak potoczyła się kariera jego następców - Drużyny Warty i Człowieka?  Spróbujcie swoich sił w naszej lodowcowej siłowni - czy dorównacie mistrzowi siłą, wytrwałością i cierpliwością Przekonajcie się, jak wiele wspólnego mają sport i geografia!

Wystawa dostępna jest w dwóch językach: polskim i angielskim

Wstęp wolny! 

___________

Wydarzenia towarzyszące:

  1. Mroźna kraina Svena

Środek wiosny, ale powiało chłodem. To Sven Lądolód zaprasza do swojej mroźnej krainy. Dawno temu gościł w Poznaniu i wyrzeźbił jego krajobraz, a teraz pokaże nam, jak mu się to udało. Czeka nas dużo zabawy z lodem, wodą, budowaniem rzecznych dolin i znajdowaniem ukrytych skarbów.

Data: 29.05.2024 r. godz. 10:00
Odbiorcy: rodziny z dziećmi w wieku 12-24 miesiące; w zajęciach aktywnie uczestniczą również dorośli opiekunowie
Czas trwania: ok. 45 minut
Miejsce: sala warsztatowa Bramy Poznania
Bilety: 20 zł za dziecko; opiekunowie uczestniczą bezpłatnie; bilety dostępne na stronie internetowej www.bilety.pcd.poznan.pl oraz w kasie Bramy Poznania

Bilety w sprzedaży od 14.05.2024 r.

Zobacz galeriasluza.pl/