Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Logo Sceny Roboczej.

Spotkanie - Wprowadzenie do przemocy strukturalnej

2024-04-04 ( czwartek )
Studio Scena Robocza, ul. Wroniecka 6

Nowy cykl - Laboratorium Praktyk Współtwórczych. W ramach spotkań i dyskusji przyjrzymy się zapleczu działania instytucji kultury. Spróbujemy wskazać najważniejsze problemy, jakie są spotykane "za kulisami" działalności kulturalnej, a następnie - wspólnie z osobami uczestniczącymi  - znaleźć dla nich potencjalne rozwiązania.

Spotkanie #1 Wprowadzenie do przemocy strukturalnej

Jakie metody pracy współtwórczej możemy wyznaczyć? Czym są praktyki współtwórcze i dlaczego mogą być one sposobem na wyjście z rozmaitych kryzysów współczesności?

Spotkanie poprowadzi Miłosz Markiewicz - doktor nauk humanistycznych zatrudniony w Katedrze Teatru i Sztuki Mediów UAM, tłumacz na język polski prac Bernarda Stieglera, badacz przemocy strukturalnej w instytucjach kultury, który jako ekspert i konsultant współpracuje od wielu lat z licznymi placówkami w kraju. Kurator cyklu Laboratorium Praktyk Współtwórczych w Scenie Roboczej.

Dla kogo: osób pracujących w instytucjach, animujących i produkujących, a także dla wszystkich tych, których ciekawi przyszłość instytucji

Wydarzenie bezpłatne.

___
Dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania #poznanwspiera