Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Baner promujący wydarzenie. Nazwa wydarzenia i data.

Podaruj książkom drugie życie i pomóż potrzebującym dzieciom - akcja Cyrkuluj książeczko

15.11 – 31.01.2024

Podaruj książkom drugie życie i pomóż potrzebującym dzieciom - wystartowała akcja "Cyrkuluj książeczko", czyli coroczna zbiórka książek dla dzieci organizowana w Centrach Handlowych Auchan w Komornikach i Swadzimiu we współpracy z Fundacją "Już Pomagam".

Egzemplarze przyniesione przez klientów trafią do maluchów przebywających w domach dziecka oraz na oddziałach szpitalnych. Akcja potrwa do 31 stycznia 2024 roku.

Czytanie książek to doskonały sposób na spędzenie czasu, który kształtuje wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, i pozwala poznawać kulturę. To korzyści, które są niezwykle ważne dla każdego dziecka. Z myślą o maluchach, które przebywają w szpitalach, placówkach pogotowia opiekuńczego i mają ograniczony dostęp do ciekawej lektury, od kilku lat odbywa się zbiórka książek pod hasłem "Cyrkuluj książeczko".

Inicjatywa jest współorganizowana przez Centra Handlowe Auchan oraz Fundację "Już Pomagam", a patronem akcji jest Henryka Krzywonos-Strycharska. Książki mogą być używane, ważne jednak, żeby były w dobrym stanie i mogły nadal cieszyć dzieci. - Uśmiech na twarzy malucha jest bezcenny. Dlatego warto przejrzeć domowe biblioteczki, a książki, które przeczytaliśmy i raczej nie planujemy do nich wracać przynieść do naszych centrów handlowych. W ten sposób damy tym egzemplarzom "drugie życie" i pomożemy dzieciakom - mówi Martyna Raczkowska, manager ds. marketingu w wielkopolskich Centrach Handlowych Auchan. Książki z bajkami, wierszykami, powieści, lektury szkolne, albumy czy komiksy zebrane w trakcie akcji w Centrum Handlowym Auchan Komorniki oraz Centrum Handlowym Auchan Swadzim zostaną przekazane wybranym oddziałom dziecięcym szpitali, domom dziecka, pogotowiu opiekuńczemu, a także szkołom podstawowym, w tym szkołom specjalnym. Część z nich trafi także do publicznych bibliotek, dzięki czemu dzieci będą miały łatwiejszy dostęp do świata literatury. Wystarczy przyjść z książkami do Centrów Handlowych Auchan i włożyć je do specjalnie oznaczonej skrzyni w pasażu galerii, która będzie dostępna od 15 listopada do 31 stycznia 2024 roku.

Książki można przynosić do:

  • Centrum Handlowego Auchan Komorniki przy ul. Głogowskiej 432 w Poznaniu
  • Centrum Handlowego Auchan Swadzim przy ulicy Św. Antoniego 2 w Swadzimiu koło Poznania w godzinach pracy obiektów.