Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Białe napisy informujące o wydarzeniu na fioletowym tle. W tym duże litery układające się w wyraz "Forum". Litera "O" jest w formie kolorowej kropli.

Forum o współczesnym tańcu i choreografii dla młodej widowni

2023-09-30 ( sobota ) – 2023-10-03 ( wtorek )
Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, ul. Święty Marcin 80/82, Poznań

Organizatorzy zapraszają na drugą edycję Forum o sztukach performatywnych dla młodej widowni w Polsce. W tym roku tematem wydarzenia jest współczesny taniec i choreografia. Program Forum będzie miał dwie części: dyskursywną i performatywną. Forum odbędzie się między 30 września a 3 października 2023 roku.

Współczesny taniec i choreografia dla dzieci i młodzieży są w stanie dynamicznego rozwoju, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Centrum Sztuki Dziecka przygląda się temu trendowi z ogromnym zaciekawieniem. Organizatorzy doceniają potencjał do tworzenia wartościowych spotkań z młodymi widz (k)ami i poszerzania refleksji na temat sztuk performatywnych dla dzieci. Stąd intencją tegorocznej edycji Forum jest stworzenie przestrzeni do spotkania przede wszystkim polskiego, ale też międzynarodowego środowiska osób działających w obszarze tańca i choreografii dla młodej widowni.

Do wspólnego zaprogramowania części dyskursywnej wydarzenia zaproszony został polski kolektyw Holobiont, który od lat rozwija i promuje polski taniec i choreografię dla rodzin.

Pierwsze dwa dni wydarzenia to część performatywna Forum, podczas której zaprezentowany zostanie wybór najciekawszych polskich spektakli tanecznych skierowanych do młodej widowni. Będzie można zobaczyć wówczas m.in. familijny eksperyment choreograficzny "Rośnie i rośnie, i..." Anny Wańtuch i Performujących Rodzin, którego premiera miała miejsce podczas 24. Biennale Sztuki dla Dziecka, czy spektakl "Ciało ciałko" autorstwa Kolekttacz.

Program części performatywnej Forum

Część performatywna stanie się bazą do wejścia w kolejną, dyskursywną część Forum. Podczas warsztatów, paneli, wykładów performatywnych i sesji networkingowych uczestnicy przyjrzą się między innymi specyfice dziedzin, jakimi są taniec i choreografia, polityczności tańca i choreografii czy możliwościom otwieranym przez praktyki somatyczne. Spotkają się wówczas w międzynarodowym gronie - w wydarzeniu wezmą udział specjaliści i specjalistki z m. in. Litwy, Niemiec, Serbii i Szwecji.

Program części dyskursywnej Forum

AKREDYTACJE

Dla osób zainteresowanych udziałem w Forum organizatorzy przewidzieli dwa warianty akredytacji:

  • z noclegiem (30.09-3.10) w pokoju jednoosobowym ze śniadaniem - 200 zł,
  • bez noclegu (30.09-3.10) - 100 zł.

Oba warianty obejmują udział we wszystkich wydarzeniach zaplanowanych w programie (zarówno części performatywnej, jak i dyskursywnej) oraz obiady i przekąski podczas wydarzeń.

Zgłoszenia przyjmowane są przez formularz. Na zgłoszenia obejmujące noclegi organizatorzy czekają do 4 września, na akredytacje bez noclegu - do 15 września.

Zobacz nowesztuki.pl/