Kultura w Poznaniu

Kalendarium

elementy grafiki dotyczące aktywności fizycznej i zdrowego żywienia

Światowy Dzień Serca

2023-10-01 ( niedziela )
Międzynarodowe Targi Poznańskie (Plac PeWuKa)

Polskie Towarzystwo Kardiologiczne serdecznie zaprasza do udziału w Centralnych Obchodach Światowego Dnia Serca, które odbędą się w niedzielę, 1 października, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (Plac PeWuKa).

Obchody odbędą się w formie plenerowego pikniku rodzinnego, który rozpocznie się o godzinie 12.00. Imprezę poprowadzą Dorota Gardias i Bartek Jędrzejak. Zaplanowane zostały liczne atrakcje. Wśród nich m.in. konkursy dla dzieci i dorosłych, pokazy taneczne i sportowe, występ kabaretu Paranienormalni i wiele innych. Wokół sceny powstaną strefy: bezpłatnych badań, animacji dla dzieci, aktywności fizycznej i zdrowego żywienia.

W ciągu dnia zostanie uruchomione studio streamingowe PTK TV, gdzie będą odbywać się rozmowy z gośćmi specjalnymi pikniku. Na zakończenie obchodów o godz. 17.00 wystąpi Kamil Bednarek. Już od rana dostępne będą bezpłatne badania dla mieszkańców Poznania i okolic, prowadzone w wielu punktach konsultacyjnych. Jednym z ważnych punktów programu będą rozmowy na scenie z udziałem przedstawicieli PTK, ekspertów żywienia, sportowców i artystów na temat profilaktyki chorób układu sercowo-naczyniowego i zdrowego stylu życia osób w każdym wieku. Pojawią się ważne dla zdrowego serca zagadnienia związane z nadciśnieniem tętniczym, udarami, nadwagą, zdrową dietą i nie tylko. Impreza jest całkowicie bezpłatna.

Zobacz www.facebook.com/SwiatowyDzienSerca/