Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Zdjęcie Mirelli Gliwińskiej.

Cudowny ogród - opowieści z kazachskich stepów

2023-03-27 ( poniedziałek )
17:00
Księgarnia "z Bajki", os. Przyjaźni 125C, Poznań

Czy możecie wyobrazić sobie świat, w którym nie rosną drzewa, nie ma domów tylko jurty, a ludzie nieustannie wędrują ze swoimi stadami z miejsca na miejsce?
Świat, w którym lato jest krótkie i gorące tak, że słońce może spalić na popiół, a zima mroźna, śnieżna i bardzo, bardzo długa?
Świat, w którym obowiązuje święte prawo gościnności?

W takim miejscu narodziły się historie, które wam  opowie BabaBaya.
Historie o bohaterach i tchórzach, mędrcach i głupcach, spryciarzach i dobrych ludziach. Historie, w których kryją są tradycje i zwyczaje kazachskich koczowników z Wielkiego Stepu.

Mirella Gliwińska, BabaBaya -  Opowiadaczka, członkini grup Karawana Opowieści i Grupa 501.
Pisze i opowiada historie dla dzieci i dorosłych.
Jest absolwentką wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Jej pasje, to historia i zwyczaje kultur Azji Centralnej oraz flamenco, z którym była aktywnie związana przez większą część życia.
Ślady tych zainteresowań można łatwo odnaleźć w jej opowieściach, często bowiem opowiadając historie zainspirowane wątkami ze starych pieśni i podań, wprowadza do nich rytmy i elementy taneczne.
Lubi bezpośredni kontakt ze słuchaczami, bardzo chętnie opowiada w kawiarniach, klubach, przedszkolach, szkołach i bibliotekach. Nie stroni też od większych wydarzeń i widowni, a w swoim repertuarze ma, wykonywane na scenach teatralnych, spektakle narracyjne. Prowadzi również warsztaty dla dzieci i dorosłych, w trakcie których zaraża radością opowiadania i pomaga znaleźć własną, indywidualną ścieżkę
Bilety 20 zł dorośli, dzieci 15 zł
Zapisy: Ksiegarnia@Ksiegarniazbajki.pl