Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Plakat ze zdjęciem piosenkarki i okładką płyty w prawej części. W części lewej u góry białe napisy na pomarańczowym tle.

Pola Rise - spotkanie z cyklu Premiera online

2023-03-21 ( wtorek )
18:00
Empik, ul. Ratajczaka 44, Poznań

Organizatorzy zapraszają na spotkanie z cyklu Premiera online, gościnią będzie Pola Rise, autorka książki "Hikikomori" (Wydawnictwo Muza) oraz albumu o tym samym tytule (Warner Music Poland). Rozmowę poprowadzi Agnieszka Szydłowska. W trakcie wydarzenia możliwe będzie zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Transmisja ze spotkania będzie dostępna na Facebook.com/empikcom. Spotkanie będzie tłumaczone na język migowy.
Co jest gorsze, samotność wśród ludzi czy w pojedynkę? Maria chce schować się przed światem. Matyldę wpędza w samotność pijany kierowca. Kacper wycofuje się z życia z powodu przeszłości. Izolują się, uciekając w różne miejsca: do łóżka, do świata wirtualnego, do innego kraju. Przygnieceni presją, oczekiwaniami i ambicjami, popadają w letarg. Ukrywają swoje ułomności i tuszują je wraz z prawdziwymi emocjami. Udają, pozują i uśmiechają się, byle tylko nikt się nie domyślił, że bywa im trudno i nie dają rady.

Dwanaście historii o hikikomori - japońskim wirusie samotności.

Może dopaść każdego. Rozprzestrzenia się we współczesnym świecie jak chwasty. Wyklucza z życia społecznego, czasami na chwilę, kiedy indziej na lata. Niezależnie od ilości pieniędzy na koncie, miejsca zamieszkania czy wieku - każdy jest narażony na samotność.

Czytaj i słuchaj. Hikikomori to interdyscyplinarny koncept obejmujący szereg niezależnych, ale połączonych ze sobą dzieł. Do każdej historii w książce dołączony jest kod przekierowujący do korespondującego z opowieścią utworu muzycznego.

Równolegle z książką, nakładem Warner Music Poland, ukazuje się płyta pod tym samym tytułem.

Zobacz www.facebook.com/empikcom