Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Logo księgarni.

Spotkanie - W pogoni za szczęściem - zwierzęta w bajkach z różnych stron świata

2023-03-20 ( poniedziałek )
Księgarnia "z Bajki", os. Przyjaźni 125C, Poznań

W baśniowym świecie często zaciera się granica pomiędzy światem ludzkim i zwierzęcym. Nikogo nie dziwi, że zwierzęta potrafią mówić, że mają ukryte moce, że czasem pomagają lub szkodzą baśniowym bohaterom.
Bajki, które tego dnia opowie nam Mirella, pochodzą z różnych stron świata: Afryki, Azji, Europy Wschodniej i Zachodniej. Łączy ich to, że wszyscy bohaterowie tych bajek pragną poczuć szczęście.
Zamieszkują w tych bajkach także zwierzęta.
Czasem pomagają, czasem szkodzą, a czasem same są w centrum wydarzeń i potrzebują wsparcia. Przyjdźcie i przekonajcie się sami, co też one potrafią?!
Mirella Gliwińska. BabaBaya, Opowiadaczka, członkini grup Karawana Opowieści i Grupa 501.
Pisze i opowiada historie dla dzieci i dorosłych.
Jest absolwentką wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Jej pasją jest historia i zwyczaje kultur Azji Centralnej oraz flamenco, z którym była aktywnie związana przez większą część życia.
Ślady tych zainteresowań można łatwo odnaleźć w jej opowieściach, często bowiem opowiadając historie zainspirowane wątkami ze starych pieśni i podań, wprowadza do nich rytmy i elementy taneczne.
Lubi bezpośredni kontakt ze słuchaczami, bardzo chętnie opowiada w kawiarniach, klubach, przedszkolach, szkołach i bibliotekach.
Nie stroni też od większych wydarzeń i widowni, a w swoim repertuarze ma, wykonywane na scenach teatralnych, spektakle narracyjne. Prowadzi również warsztaty dla dzieci i dorosłych, w trakcie których zaraża radością opowiadania i pomaga znaleźć własną, indywidualną ścieżkę.

Bilety: 20 zł dorośli, dzieci 15 zł