Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Baner promujący wydarzenie. Nazwa wydarzenia i zdjęcie artystów.

Koncert zespołu Hunter

2023-03-19 ( niedziela )
18:00
Klub Tama, ul. Niezłomnych 2, Poznań

Hunter to marka sama w sobie na rodzimej scenie. Zespół tworzy muzykę z pogranicza rocka i metalu, z elementami klasycznymi nieprzerwanie już od 1985 roku, kiedy to w szczycieńskim LO kilku długowłosych metalowców postanowiło założyć zespół i grać najgłośniej jak tylko potrafią. Zespół skierował ostrze swoich dźwięków i słowa przeciw temu co ich najbardziej dotykało w społeczeństwie - wojnie, przemocy, nietolerancji, głupocie, faszyzmowi, nazizmowi i innym "izmom". Dziś, po wielu setkach koncertów nadal trzymają się wyznaczonego dawniej kursu nie tracąc swojej charyzmy i zapału.
W ciągu 33 lat istnienia Hunter zyskał status legendy, wydał 7 płyt studyjnych oraz 4 albumy koncertowe (w tym część z nich w formacie DVD). Ich wydawnictwa zdobywały szerokie uznanie w branży muzycznej (wielokrotnie nominacje do Fryderyków) oraz publiczności (Złoty Bączek, liczne wyróżnienia w plebiscytach pism muzycznych) a albumy "Królestwo" i "Imperium" zyskały statusy złotych płyt.
Wizytówką i siłą Huntera jest niepowtarzalny klimat, przedziwne, ale wspaniale skomponowane dźwięki i gry słowne, niespotykane instrumenty, czy bogate scenografie i starannie przemyślane show podczas koncertów.

Otwarcie Bram: 18:00
Gość: 19:00
Hunter: 20:00

Bilety (dostępne od 24.12):

  • I pula 70zł
  • II pula 80 zł
  • w dniu koncertu 90 zł

Bilety dostępne w:

Baner