Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Plakat ze zdjęciem członków zespołu i okładką płyty. Białe napisy informujące o wydarzeniu na pomarańczowym tle.

Myslovitz - spotkanie z cyklu #premieraonline

2023-03-15 ( środa )
18:00
Empik, ul. Ratajczaka 44, Poznań

Organizatorzy zapraszają na spotkanie z cyklu Premiera online, gościem będzie zespół Myslovitz, a rozmowę poprowadzi Agnieszka Szydłowska. Okazję stanowi premiera albumu "Wszystkie narkotyki świata". W trakcie wydarzenia możliwe będzie zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Transmisja ze spotkania będzie dostępna na Facebook.com/empikcom. Spotkanie będzie tłumaczone na język migowy.

 "Wszystkie narkotyki świata" to pierwszy od 10 lat studyjny album zespołu Myslovitz. Zespołu, którego twórczość stała się inspiracją dla całego pokolenia artystów święcących dziś triumfy na scenie niezależnej, ale i popowej, bo pod koniec lat 90. i w latach 2000 ich poetycko-alternatywnego rocka słychać było w każdym, nawet najbardziej komercyjnym radiu, klubie, a nawet każdej dyskotece.

Myslovitz to jedyny w naszym kraju przykład kariery, która pięciu muzyków z małego miasta na Śląsku zaprowadziła na największe europejskie sceny i międzynarodowe festiwale. Grali trasy koncertowe w całej Europie z ówczesnymi gigantami światowej muzyki. Dziś, po 3 dekadach działalności Myslovitz, okazuje się, że ich ponadczasowych hitów słucha, a ich koncerty odwiedza kolejne pokolenie studentów (nierzadko z rodzicami) złaknionych gitarowej energii, natchnionej, rockowej poezji oraz niezwykłych melodii, o które coraz trudniej w świecie muzyki współczesnej, cyfrowej i tej "modnej", która króluje na tzw. listach przebojów.

Myslovitz po 10 latach wydawniczego niebytu powraca z nowym, bardzo ciekawym albumem, który jest ukłonem w stronę najwierniejszych fanów, ale i za sprawą nowego wokalisty, nie powinien pozostać obojętny nowej fali wielbicieli zespołu.

Zobacz www.empik.com/pasje/