Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Baner promujący wydarzenie. Nazwa wydarzenia.

Folktańcówka

2023-03-15 ( środa )
20:00
Klub Pod Minogą, ul. Nowowiejskiego 8, Poznań

Kategoria: Rozrywka Inne

W planie swobodna balfolkowa zabawa, czyli tańce tradycyjne głównie z zachodnich stron Europy, do dźwięków muzyki ze specjalnie przygotowanej playlisty.

Różnorodność muzyczna i taneczna sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie. Tańce w parach, korowodach, kręgu czy solo przeplatane przerwami pełnych śmiechu rozmów z ciekawymi ludźmi. Nie chcesz tańczyć - nie ma problemu świetna muzyka sprawi, że piwo czy herbata będą smakowały lepiej, a może z czasem przekonasz się do postawienia kroków na parkiecie.

Strój dowolny, obuwie wygodne (dla Ciebie i innych tancerzy, odradzamy obcasy) i uśmiech do kompletu.

  • CZYM JEST BAL FOLK?

Tańce balfolkowe są oparte na prostych, przystępnych układach wywodzących się bezpośrednio z tradycyjnych tańców. Są to zarówno formy korowodowe, jak i w parach oraz zabawy taneczne. Pozbawione są funkcji prezentującej dany folklor: pomijają strój ludowy, rozbudowane choreografie i sceniczne wyrafinowanie na rzecz swobodnej zabawy opartej na prostej tanecznej bazie.

Bal folk to rodzaj zabawy tanecznej do muzyki ludowej, z tańcami wywodzącymi się z tradycji różnych europejskich kultur. Z czasem zaczęto tak określać ruch zainicjowany w latach 70-tych XX w. we Francji, dziś popularny w wielu krajach europejskich, m.in. w Belgii, Holandii, Portugalii, Niemczech.

Zobacz jak wyglądają takie potańcówki: https://www.youtube.com/playlist...

Zabierz znajomych i dołącz do tanecznej zabawy!

  • WAŻNE

Jeśli nie czujesz się dobrze - zostań w domu i wykuruj się, będą kolejne imprezy.

Uczestnicząc w wydarzeniu zgadzasz się na to, aby:
Organizator miał prawo do fotografowania, nagrywania i filmowania wydarzenia oraz wykorzystania uzyskanego materiału w celach promocyjnych na wszelkich polach eksploatacji.
Organizator mógł wykorzystać wizerunek Uczestników wydarzenia na potrzeby promocji Organizatora w przypadku publikacji zdjęć i filmów.

Wstęp wolny.