Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Plakat reklamujący benefis Krzesimira Dębskiego. Widać na nim program wydarzenia i samego muzyka, z batutą dyrygenta w dłoni, ubranego we frak.

Benefis Krzesimira Dębskiego

2023-03-15 ( środa )
19:00
Aula UAM, ul. Wieniawskiego 1

Krzesimir Dębski - Benefis z okazji 50-lecia pracy artystycznej oraz 70 rocznicy urodzin.

Podczas koncertu wystąpi Jubilat, soliści Kasia Wilk i Mietek Szcześniak oraz orkiestra Le Quattro Stagioni, prowadzona przez Tadeusza Żmijewskiego.

W programie wybrane najbardziej popularne utwory Krzesimira Dębskiego. Będzie to program przekrojowy, który pokaże szeroki wachlarz twórczości Jubilata: zarówno muzyka filmowa, jazzowa, oraz popularne utwory w aranżacjach na solistów i orkiestrę np. Dumka na dwa serca (piosenka promująca film Ogniem i mieczem), Szuflandio ma, Czas nas uczy pogody, Przyszli o zmroku, Mama Afryka, Rzeka marzeń, Lonely Hearts, Stara Baśń , Nim kartka spłonie, Trojak, New Romantic Temptation.

Krzesimir Dębski to artysta odnoszący znaczące sukcesy na różnych polach działalności artystycznej. Należy do najbardziej wyrazistych postaci polskiej sceny muzycznej. Prowadzi wyjątkowo różnorodną aktywność - na każdym polu, poświadczone niezliczonymi nagrodami, wyróżnieniami i wielką sympatią publiczności. Jest cenionym kompozytorem dzieł symfonicznych, oratoryjnych i solowych. Napisał muzykę do 46 filmów pełnometrażowych (na czele z ogromnie popularną ekranizacją Ogniem i mieczem, a także m.in. Kinagsajz, Déjà vu, Szwadron, V.I.P., Goodbye Rockefeller, Bitwa Warszawska) oraz do 26 seriali (m.in. Janka, Złotopolscy, Na dobre i na złe, Na Wspólnej, Ranczo). Jest skrzypkiem jazzowym, pianistą, liderem zespołów (m.in. String Connection). Wszechstronnie wykształcony w poznańskiej Akademii Muzycznej (kompozycja u Andrzeja Koszewskiego oraz dyrygentura u Witolda Krzemieńskiego), sam wykłada też na tej uczelni.

Bilety- 80 i 100 złl

akt.sw

Bilety dostępne w: