Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Na zdjęciu fragment warsztatów.

Kryjówka wytchnienia - warsztaty w CK Zamek

2023-03-03 ( piątek )
17:30
CK Zamek, Sala Wielka, ul. Św. Marcin 80/82

"Kryjówka wytchnienia" to warsztat pracy z ciałem będący przestrzenią do leniuchowania, dbania o siebie, wzajemnej troski i wzmocnienia.
"Kryjówka wytchnienia" to kraina:
· wspólnego tańcowania;
·  (samo)przytulania i nogami szurania;
· budowania kocykowych jam wytchnienia i opatulania,
"Kryjówka wytchnienia" to czas na:
· pracę z ciałem i głosem,
· dzielenie się sposobami na (samo)ukojenie,
· szukanie miejsc w ciele, które wzmacniają i wyciszają.
"Kryjówka wytchnienia" to czas dla Ciebie!
Weź koc i dołącz do nas!
Katarzyna Żeglicka  (ona/jej) - genderqueer i crip aktywistka, performerka i animatorka kultury; certyfikowana trenerka samoobrony i asertywności dla kobiet i dziewcząt - WenDo, pedagożka teatru. Jest też trenerką pracy i doradczynią zawodową. Absolwentka Szkoły Liderów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Ukończyła roczny Kurs Choreografii Scenicznej pod kierunkiem Iwony Olszowskiej. W 2020 r. stypendystka krakowskiego programu "Kultura odporna". Uczestniczka rezydencji Winter Artist Exchange Ponderosa w Niemczech. Swoje kwalifikacje artystyczne zdobywała uczestnicząc w warsztatach i laboratoriach w Polsce, Szwecji, Holandii i we Włoszech. Tańca uczy/ła się i.in. od: Zofii Noworól, Rafała Urbackiego, Caroline Bowditch, Justynay Wielgus (Teatr 21), Davide Toole'a, Claire Cunningham, Marc'a Brew, Adama Benjamina. Za swoją etiudę "Rezonans kontrastu" otrzymała nagrodę w konkursie Europe Beyond Access. Od 20 lat pracuje z osobami doświadczającymi dyskryminacji i przemocy w Polsce i za granicą. Prowadzi warsztaty z zakresu przeciwdziałania dyskryminacji i przemocy, empowermentu, dostępności i pracy z ciałem. Członkini kolektywu Artykuł 6 działającego na rzecz kobiet z niepełnosprawnościami. W Radiu Kapitał prowadzi audycję "Przestrzeń Krzyku."
Warsztat przeznaczony jest dla wszystkich osób 16+ zainteresowanych pracą z ciałem, niezależnie od stopnia zaawansowania czy sprawności.
Osoby G_głuche chcące wziąć udział w warsztacie prosimy o informację mailową (adres: a.pawlowska@ckzamek.pl) najpóźniej 1.03. - zapewnimy obecność tłumacza PJM.

Bilety - 15 zł

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz ckzamek.pl/