Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Plakat z czarno-białym zdjęciem mężczyzny, trzymającego przy piersi niemowlę. Na dole plakatu informacje dotyczące przedstawienia.

Spektakl - Siostry!

2023-03-02 ( czwartek )
Teatr Nowy, Duża Scena, ul. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego 5, Poznań

Twórczość Czechowa od ponad stu lat kusi inscenizatorów przede wszystkim przenikliwą i ponadczasową analizą tragikomizmu wpisanego w ludzki los. Ale twórcy temu zawdzięczamy coś jeszcze: pisząc na przełomie XIX i XX wieku, przeczuwał przecież i zapowiadał wielkie przemiany społeczne, kres dotychczasowej, wypalonej już formacji - i zalążek nowej, bardziej demokratycznej rzeczywistości...

Nasze SIOSTRY! to ćwiczenie z nowoczesnego człowieczeństwa: co stanie się, jeśli w inicjujących TRZY SIOSTRY słowach dostrzeżemy zapowiedź śmierci patriarchatu, a w postawach bohaterów doszukamy się wachlarza poglądów na temat kolejnych fal feminizmu, nowych hierarchii, ewolucji podziału ról społecznych przez dekady przypisywanych - koniecznie tylko dwóm! - płciom, bez możliwości jakiejkolwiek dyskusji? Wsłuchajmy się w głos czechowowskich kobiet - Iriny, Olgi, Maszy, Nataszy i Anfisy - z perspektywy i potrzeb człowieka na wskroś współczesnego.

materiały: Teatr Nowy w Poznaniu

Bilety dostępne w:

Zobacz teatrnowy.pl