Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Zdjęcie członków zespołu na scenie.

Koncert Walentynkowy - Wargocki i Dworniczak - Leśmian intymnie

2023-02-14 ( wtorek )
Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Poznań

W trakcie koncertu uczestnicy usłyszą muzyczną interpretację erotyków Bolesława Leśmiana w autorskich kompozycjach. W wykonaniu Włodka Wargockiego (wokal, kontrabas) oraz Leszka Dworniczaka (gitara), muzyków realizujących się w wielu gatunkach i stylach muzycznych.

WŁODEK WARGOCKI - wokalista, kontrabasista, kompozytor i aranżer od kilkunastu lat związany jest z lubelskim zespołem Lubliner Klezmorim, grającym tradycyjną muzykę Żydów wschodnio-europejskich z różnorodnymi wpływami stylistycznymi i etnicznymi. Brał udział w wielu koncertach i festiwalach europejskich jak: Festiwal Czterech Kultur w Łodzi, Festival de Jazz de San Sebastián, Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie. Współpracował z Teatrem Osterwy w Lublinie, Teatrem Żydowski w Warszawie. Od roku 2004 występował z Borysem Somerschafem w ramach projektu romansów rosyjskich.
W roku 2017 w 140 rocznicę urodzin i 80 rocznicę śmierci Bolesława Leśmiana stworzył cykl kompozycji projekt "LEŚMIAN INTYMNIE".

LESZEK DWORNICZAK - muzyk, gitarzysta, absolwent Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Pedagog w Katedralnej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej w Poznaniu. Pomysłodawca i współwłaściciel prywatnej Szkoły Muzycznej Stara Roszarnia w Stęszewie. Laureat nagrody Prezydenta Miasta Szczecina za osiągnięcia artystyczne. Wraz z gostyńską formacją Theotokos z powodzeniem brał udział w wielu festiwalach, sesjach nagraniowych, czego rezultatem są cztery wydawnictwa fonograficzne. Na co dzień gitarzysta w zespole Projekt Niebo, LUMI.

Bilety w cenie:

  • 30 zł (przedsprzedaż)

Dostępne na platformie Goout oraz w dniu wydarzenia w klubie.