Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Baner promujący wydarzenie. Nazwa wydarzenia i data.

Koncert zespołów - Daffodil Pill & Lunatycy Martwej Dyskoteki

28.01.2023
19:00

Daffodil Pill- to zespół złożony z czterech wiecznie uśmiechniętych wrocławskich hipisów. Początek działalności przypada na koniec roku 2020. Grupa tworzy muzykę stanowiącą połączenie vintage psychodelii z przyjemniackim surf rockiem i progresywnymi elementami. Brzmienie i wizerunek zespołu inspirowany jest latami 60 i 70 ubiegłego stulecia, a także dokonaniami współczesnych przedstawicieli neo-psychodelii, przede wszystkim sceną australijską z King Gizzard and The Lizard Wizard na czele.

W swoim rodzinnym mieście Daffodil Pill zasłynął energicznymi koncertami, kompozytorską różnorodnością i pozytywną energią płynącą ze sceny. Zespół jest również laureatem nagrody WARTO Gazety Wyborczej Wrocław w kategorii muzyka (Wrocławskie ARTystyczne Odkrycia w roku 2022)

SKŁAD:

  • Filip Dudek - wokal, klawisze, efekty specjalne
  • Dawid Stawiarz - gitara
  • Mateusz Wróblewski - bas
  • Adam Chmura - perkusja

Lunatycy Martwej Dyskoteki to współczesna zimna fala i poznańska odpowiedź na dzisiejsze problemy, powodowane przez rosnącą popularność post punku. Laureaci konkursu "Gramy u siebie", których można usłyszeć między innymi na antenach Radia Nowy
Świat czy Radia Afera 98,6 FM oraz na wielu poznańskich salach koncertowych. Muzycy spotykają się z porównaniami - od Brygady Kryzys, poprzez Kult, czy Siekierę, aż po Republikę. Pomimo początkowych inspiracji zespół wypracował własne zimne brzmienie. Melodyjne, często orientalizujące gitary, świetnie pracująca sekcja rytmiczna i operowanie dysonansem to domena grupy. Wszystko to łączy kalejdoskopiczny głos wokalisty - ironizujący, znudzony, poirytowany, zrezygnowany i maniakalny.

Założyciele grupy opowiadają, że celem jest odreagowywanie traum, których doświadczamy w dobie kolejnego globalnego kryzysu. W ten sposób zaplanowane są występy grupy. Koncerty Lunatyków Martwej Dyskoteki to połączenie szamańskiego seansu ze zbiorową
terapią i happeningiem.

SKŁAD:

  • Iwo Greczko - głos, taniec
  • Kacper Kot - perkusja, instrumenty perkusyjne
  • Tomasz Sojka - gitara rytmiczna syntezowana
  • Igor Stobiecki - gitara basowa, wokal wspierający
  • Jakub Walczak - gitara prowadząca orientalizująca

Bilety w cenie 20 zł.