Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Logo Poznańskiego Centrum Dziedzictwa.

Dzień Babci i Dziadka w PCD

2023-01-18 ( środa ) – 2023-01-31 ( wtorek )
Poznańskie Centrum Dziedzictwa, ul. Gdańska 2, Poznań

Z okazji Dnia Babci i Dziadka Poznańskie Centrum Dziedzictwa zaprasza seniorów na wyjątkowe wydarzenia w swoich markach: 

Ostrów Tumski przez wieki - oprowadzanie po Bramie Poznania 

Podczas oprowadzania prześledzimy najważniejsze wydarzenia, których świadkiem była poznańska wyspa katedralna. W kolejnych salach ekspozycji - Gród, Woda, Złoto i Witraż - przewodnik lub przewodniczka opowie między innymi o założeniu grodu nad Wartą, znaczeniu chrztu Mieszka I, złotym wieku renesansu, odzyskaniu niepodległości i burzliwych latach XX wieku. 

Oprowadzanie "Ostrów Tumski przez wieki" jest okazją do spotkania z historią i stanowi ciekawą możliwość spędzenia wolnego czasu. 

18.01.2023, godz. 16:00 

Czas trwania: max. 90 minut 

Liczba uczestników: max. 25 osób 

Wejściówki bezpłatne dostępne przez kasę oraz rezerwację pod numerem 61 647 76 34.

Budynek nieodkryty - zwiedzanie gmachu Collegium Martineum i Mediateki Centrum Szyfrów Enigma  

Chcesz poznać historię miejsca, gdzie funkcjonowała poznańska filia polskiego Biura Szyfrów i pracowali późniejsi pogromcy Enigmy? Zwiedzić gmach dawnego Komitetu Wojewódzkiego i dowiedzieć się, gdzie rezydował I sekretarz KW? Poznać niezwykłe okoliczności przejęcia gmachu na potrzeby Wydziału Historii UAM? 

O tym wszystkim opowie specjalista ds. Mediateki Centrum Szyfrów Enigma, prezentując ponadto wybrane zbiory cyfrowe Mediateki, poświęcone historii budynku i okolicy. 

21.01.2023, godz. 12:00 

Czas trwania : ok. 60 minut 

Liczba uczestników: max. 30 osób 

Wejściówki bezpłatne dostępne przez kasę oraz rezerwację w Centrum Szyfrów Enigma 

Szyfry przez wieki - oprowadzanie po Centrum Szyfrów Enigma 

Centrum Szyfrów Enigma zaprasza seniorki i seniorów na bezpłatne zwiedzanie ekspozycji w towarzystwie przewodniczki lub przewodnika! 

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z najnowszą i najnowocześniejszą wystawą multimedialną Poznania. Opowiemy prawdziwą historię poznańskich matematyków i ich odkryć, które zmieniły dzieje świata. 

Zaproponujemy wyzwanie dla umysłu: prześledzimy kilkanaście wieków dziejów szyfrów i ukrywania informacji. Porozmawiamy o dawnej i współczesnej nauce i technice: pokażemy, jak złamanie szyfru Enigmy wpłynęło na świat, w którym żyjemy. 

22.01.2023, godz. 12:00 

31.01.2023, godz. 16:30 

Czas trwania: max. 90 minut 

Liczba uczestników: max. 30 osób 

Wejściówki bezpłatne dostępne przez kasę oraz rezerwację w Centrum Szyfrów Enigma

Załącznik