Kultura w Poznaniu

Kalendarium

W kolejności od lewej: brunetkka w diademie i naszyjniku z rubinów, następnie mężczyzna opalający się na leżaku oraz mężczyzna obejmujący kobietę.

Sylwestrowe pokazy przedpremierowe w Kinie Muza

2022-12-31 ( sobota )
Kino Muza w Poznaniu, ul. Święty Marcin 30

Szczęśliwego Nowego Roku!
Ale zanim się zacznie - wyciśnijmy z 2022 tyle, ile się da. Najlepiej na przedpremierowych sylwestrowych seansach w Kinie Muza.

godz. 17:15 | "W GORSECIE" | Sala nr 1
reż. Marie Kreutzer, Austria, Francja, Niemcy, Luksemburg 2022, 113'
https://bit.ly/3jaLZSd

Jeden z najbardziej oczekiwanych filmów nadchodzących miesięcy. Nagrodzona w Cannes i typowana jako kandydatka do otrzymania nominacji do Oscara dla Najlepszej Aktorki wspaniała Vicky Krieps w roli Sisi - skandalistki, buntowniczki i najpiękniejszej oraz najbardziej intrygującej kobiety tamtej epoki. Ponadczasowa i uniwersalna opowieść o wolności.
Cesarzowa Elżbieta, skandalistka wiedeńskiego dworu, robi wszystko, by współtworzyć swój mit. U progu 40. urodzin, które według opinii publicznej są ostatecznym końcem jej młodości, Sisi za wszelką cenę chce zadbać o swój wizerunek.

godz. 19:30 | "W TRÓJKĄCIE" | Sala nr 1
reż. Ruben Ostlund, Niemcy, Francja, Szwecja, Wielka Brytania, 2022, 147'
https://bit.ly/3PFyPcf

Nagrodzona Złotą Palmą szalona komedia, której akcja rozgrywa się na luksusowym jachcie, pośród najbogatszych ludzi świata. Ocean szampana, morze pieniędzy i kapitan, który zawsze płynie pod prąd (brawurowy występ Woody'ego Harrelsona!) - tak zaczyna się rejs na miarę naszych czasów.

godz. 20:00 | "BEZMIAR" | Sala nr 2
reż. Emanuele Crialese, Włochy, Francja, 2022, 97'
https://bit.ly/3HH8Xe0

Wyjątkowo osobista filmowa podróż w głąb siebie z olśniewającą rolą Penélope Cruz.

Rzym, lata 70. rodzina Borghetti właśnie wprowadziła się do nowego mieszkania z widokiem na zachwycającą panoramę. Pozornie sielankowe życie Clary i jej męża podszyte jest powszednimi smutkami, poczuciem wyobcowania i samotności. Nie brakuje im pieniędzy, ale nie są już zakochani w sobie i nie potrafią się rozstać. Pełna młodzieńczej energii i figlarności Clara nie pasuje do świata sztywnych dorosłych, nudzi się w ich towarzystwie, zwykłe śniadanie zamienia w muzyczne show, a w czasie rodzinnych uroczystości woli spędzać czas z dzieciakami pod stołem.

chłopcem.

Bilety: 20/17/14 z

Bilety dostępne w:

Zobacz www.kinomuza.pl/event/sylwestrowe-pokazy-przedpremierowe/