Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Na zdjęciu Paulina Gałązka.

Salon Poezji z Pauliną Gałązką

2022-12-17 ( sobota )
Teatr Muzyczny, ul. Niezłomnych 1E

Teatr Muzyczny w Poznaniu zaprasza na wyjątkową, świąteczną odsłonę Salonu Poezji. 17 grudnia o godz. 11.45 gościem będzie aktorka teatralna, filmowa i serialowa - Paulina Gałązka, która przeczyta poezję świąteczną różnych autorów.

Paulina Gałązka zadebiutowała w kultowym spektaklu "Tramwaj zwany pożądaniem", a sławę przyniosły jej role m.in. w serialach "Pierwsza miłość", "Znaki", "Królowa" i filmach takich jak "Na bank się uda" czy "Dziewczyny z Dubaju". Podczas grudniowej, 78. Odsłony Salonu Poezji odczyta poezję takich autorów jak Krzysztof Kamil Baczyński, Adam Asnyk, Ernest Bryll, Leszek Długosz, Konstanty Ildefons Gałczyński czy Kazimiera Iłłakowiczówna.

Nie zabraknie także wyjątkowej oprawy muzycznej. Solistka Teatru Muzycznego w Poznaniu Urszula Laudańska, uczestniczka 9. edycji popularnego programu The Voice of Poland, zaśpiewa świąteczne piosenki. W repertuarze znalazły się: "Mario, czy już wiesz?", "Nie było miejsca dla Ciebie", "Jest taki dzień", "Pada śnieg" oraz "Zaśnij dziecino". Urszuli Laudańskiej towarzyszyć będzie Radosław Mateja, pianista z orkiestry Teatru Muzycznego.

Salon Poezji z Pauliną Gałązką odbędzie się również w Zamku w Kórniku tego samego dnia o godz. 17:00. Wstęp tylko z zaproszeniami. W sprawie miejsc prosimy o kontakt z Biblioteką Kórnicką.

Bilety w cenie 10 zł dostępne są w kasie, na stronach www.teatr-muzyczny.pl oraz Bilety24.pl. Rezerwacje pod nr tel. 511 433 616 i 502 751 213 oraz pod adresem bilety@teatr-muzyczny.pl.

opr.sw

Zobacz teatr-muzyczny.pl/