Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Baner promujący wydarzenie. Zdjęcia autorek i ich książek na biało czerwonym świątecznym tle. Powyżej informacje o nazwie, miejscu i dacie wydarzenia.

Spotkanie z poznańskimi autorkami - Joanną Nowak oraz Anną Kapczyńską

2022-12-13 ( wtorek )
Księgarnia Arsenał, Stary Rynek 58, Poznań

Spotkanie z poznańskimi autorkami - Joanną Nowak autorką "Opowieści przedwigilijnej" oraz Anną Kapczyńską autorką "Wyśnionej Gwiazdki".

  • "Opowieść przedwigilijna" Joanna Nowak

Przypadek, który sprawił, że wszyscy się uśmiechnęli.
Paulina, mama pięcioletniej Laury i sumienna pracownica korporacji, nie podejrzewała, że te święta spędzi w Bieszczadach. Kiedy szef, zamiast awansować, wysyła ją na urlop, Paulina czuje się zdezorientowana i nie wie, co zrobić z nadmiarem wolnego czasu. Na szczęście Kinga, jej najlepsza przyjaciółka, namawia ją do wyjazdu w swoje rodzinne strony, do małego, zagubionego w śniegu Mikołajewa.
Na miejscu Paulina poznaje rodziców przyjaciółki oraz jej brata, Wojtka, który zupełnie nie przypada jej do gustu. Na skutek intrygi uknutej przez gospodynię Paulina i Wojtek muszą połączyć siły i wspólnie przygotować kolację wigilijną.
Czy dwojgu obcym, niedarzącym się sympatią ludziom uda się porozumieć i zorganizować idealne święta, które zachwycą również pięciolatkę? I co wspólnego z tym wszystkim ma pewien mały aniołek potrafiący zmiękczyć niejedno twarde serce?

  • "Wyśniona gwiazdka" Anna Kapczyńska

Święta pozwalają uwierzyć, że zawsze można zacząć od początku.
Tuż przed świętami Wanda otrzymuje propozycję służbowego wyjazdu do Pragi. Na miejscu dociera do niej, jak bardzo jest zmęczona własnym życiem i ludźmi, którzy wciąż czegoś od niej oczekują. Od pierwszych godzin jest wciągana w kolejne absurdalne sytuacje, a jej frustracja rośnie niczym kula śniegowa.
W Czechach wydarza się coś takiego, że Wanda podejmuje decyzję, o którą nigdy by się nie podejrzewała. Postępuje kompletnie irracjonalnie, wikła się w kolejne sytuacje, które coraz bardziej oddalają ją od domu. Odkrywa miejsce, o którym mawiają, że kto raz tu przyjedzie, zostaje na zawsze. To magiczny i uwodzicielski mały świat: leniwie prószy tam śnieg, ludzie są uśmiechnięci i życzliwi, a w dodatku właśnie trwa świąteczny jarmark. Wszystko to sprawia, że Wanda czuje się jak w bajce i nieco się zapomina, kiedy na jej drodze staje intrygujący obcokrajowiec...
Czy uwiedziona nastrojową atmosferą zechce w ogóle wrócić na święta do Poznania, by od nowa napisać swoją bajkę, ale tym razem według własnego scenariusza?
Uważaj na sny, bo mogą się spełnić!

Wstęp wolny! Możliwość nabycia książek autorek na miejscu.