Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Na grafice plakat wydarzenia.

Aga Zaryan "Sara" - koncert

2022-12-13 ( wtorek )
19:00
Aula Artis, ul. Kutrzeby 10

Rok 2022 jest dla Artystki wyjątkowy. U jego schyłku ukaże się jedenasty album Agi Zaryan zatytułowany Sara, który zostanie wydany w dwudziestolecie jej debiutu fonograficznego. To właśnie z tej okazji jesienią 2022 odbywa się trasa koncertowa Artystki.

Dla Agi Zaryan tekst jest tak samo ważny jak muzyka, stąd wybór wyjątkowej urody wierszy amerykańskiej poetki Sary Teasdale, żyjącej na przełomie XIX I XX wiek i uhonorowaną w 1918 roku nagrodą Pulitzera w dziedzinie poezji - Love Songs. Agę zainspirował kobiecy charakter wierszy, bardzo bliski jej sercu. Fenomenalna melodyjność i rytmiczny charakter wierszy Teasdale jest genialnym tworzywem dla kompozytorów. 

Muzyka jest intymna, w ekspresyjny sposób podkreśla poetyckie teksty i przenosi słuchacza w świat wysublimowanej harmonii i nietuzinkowych melodii. Niesamowitemu brzmieniu głosu Agi towarzyszy dwóch wybitnych gitarzystów. Muzycy grają na przeróżnych gitarach, bawiąc się różnorodnością brzmień. Nad wszystkim unosi się duch wyjątkowej kobiety - Sary Teasdale - która miała niezwykłą wrażliwość i bardzo kochała muzykę.

Bilety - 129 zł

opr.sw

Bilety dostępne w: