Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Zdjęcie artysty i nazwa wydarzenia.

Koncert zespołu Przybył

2022-12-08 ( czwartek )
Scena na Piętrze, Estrada Poznańska, ul. Masztalarska 8, Poznań

Po trzech latach od debiutanckiego albumu "Megafon", zespół Sławomira Przybyła powraca do Poznania, aby zaprezentować nowy materiał. Podczas występu w Scenie na Piętrze muzycy wykonają prapremierowo najnowsze, niepublikowane wcześniej kompozycje Przybyła składające się na drugi album zespołu. Każdy koncert Przybyła to osobliwy muzyczny performance, oparty o improwizację oraz międzygatunkowy dialog.

PRZYBYŁ - to zespół Sławomira Przybyła - gitarzysty, autora piosenek pochodzącego z Poznania. W 2013 roku zaprosił on do współpracy instrumentalistów z Wielkopolski - wywodzących się z różnych nurtów muzycznych oraz zespołów. PRZYBYŁ w swojej muzyce łączy tradycje piosenki autorskiej, jazzu, rocka oraz bluesa.

Zespół PRZYBYŁ to laureaci Festiwalu Fama 2017 oraz Jarocińskich Rytmów Młodych 2018. W kwietniu 2019 roku PRZYBYŁ zakwalifikował się do finałów eliminacji do Pol'and'rock Festiwal. W 2020 roku zespół przygotował oprawę muzyczną do Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej w studio TVN w Warszawie na podstawie hymnu WOŚP-u - kompozycji Wojciecha Waglewskiego o tytule "Karnawał".

Zespół zagrał kilkadziesiąt koncertów klubowych oraz plenerowych w całej Polsce. Supportował między innymi Nosowską oraz takie zespoły jak: Muchy, Luxtorpeda czy Hańba.Występy zespołu PRZYBYŁ charakteryzuje osobliwa dramaturgia oraz improwizacja. Piosenka proponowana przez PRZYBYŁA jest pretekstem do muzycznej interakcji, łamania klasycznej jej formy oraz do współpracy z publicznością.

Bilety w cenie:

  • 40 PLN w przedsprzedaży
  • 50 PLN w dniu koncertu

dostępne są online oraz stacjonarnie w kasie Kina Muza.

* zakup biletu oznacza akceptację regulaminu umieszczonego na stronie estrada.poznan.pl oraz na bilety24.pl

Bilety dostępne w: