Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Na zdjęciu twarz Justyny Bednarek.

Spotkanie z Justyną Bednarek

2022-12-06 ( wtorek )
16:30
Księgarnia z Bajki, os. Przyjażni 125

Czy znacie przygody dziesięciu niesamowitych skarpetek? To właśnie dzięki nim Justyna Bednarek weszła przebojem do kanonu lektur szkolnych!
Zaraz potem napisała kolejnych dziesięć przygód skarpetek - jeszcze bardziej niesamowitych. Potem jedną z nich: Czarną frotte wyprawiła w podróż statkiem, by powrócić na ląd jako detektywka w mieszczańskim mieszkanku z papugą mieszkająca w antycznej klatce w salonie. Cykl książek o odważnych i ciekawych świata tekstylnych bohaterkach stał się prawdziwym fenomenem: pierwsza część zdobyła wiele nagród, także trafiła na listę lektur szkolnych. Skarpetki podbiły już całą Europę - kochają je też czeskie, hiszpańskie, włoskie, greckie, rosyjskie i ukraińskie dzieci.
A to jeszcze nie koniec!
W piątej części wybierzecie się do muzeum z małą Be i jej niezwykłym dziadkiem - kustoszem i jedynym w swoim rodzaju opowiadaczem fascynujących historii. Oprowadzi Was po tajemniczych muzealnych zakamarkach, obejrzycie eksponaty i wysłuchacie niezwykłych opowieści o przygodach niesfornych i wszędobylskich skarpetek. No i poznacie najpilniej strzeżone sekrety dziejów. Nie uwierzycie pewnie tak od razu, ale bardzo możliwe, że w historię ludzi od samego początku były zamieszane... skarpetki.
Piąty tom cyklu Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek rzuca nowe światło na znane nam fakty z dziejów Polski i świata. Co tym razem się przydarzyło tekstylnym bohaterkom, jakie lądy i czasy odwiedziły, jakie wybitne postaci poznały? Wiecie, jak to jest ze skarpetkami - wcisną się wszędzie i nieźle potrafią namieszać w biegu historii!
Wstęp wolny.

opr.sw