Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Daria Zawiałow na zdjęciu.

Daria Zawiałow - "METROPOLIS... wojen nie będzie"

04.12.2022
20:00

Daria Zawiałow to niezwykle elektryzująca artystka i jeden z bardziej temperamentnych głosów na polskiej scenie muzycznej. W 2017 r. zadebiutowała albumem "A kysz!". Dwa lata później światło dzienne ujrzał drugi krążek artystki zatytułowany "Helsinki". Płyta zyskała status platynowej już kilka miesięcy po premierze, a branża uznała ją za najlepszy album 2019 r., honorując Fryderykiem w kategorii Album roku - pop alternatywny. W 2021 r. singlami "Kaonashi" i "Za krótki sen" (z Dawidem Podsiadło) zapowiedziała trzeci album studyjny "Wojny i Noce", który szybko zyskał status platynowej płyty. W bieżącym roku Akademia Fonograficzna ponownie doceniła wokalistkę, przyznając jej łącznie trzy statuetki Fryderyka (Artystka roku, Team kompozytorski roku w duecie z Michałem Kushem oraz Utwór roku wspólnie z Dawidem Podsiadło i Vito Bambino).

Trasa "METROPOLIS... wojen nie będzie" to pożegnanie Darii Zawiałow ze sceną, graniem na żywo i fanami na blisko rok! Artystka od kilku dobrych lat nie zwalniała tempa - tworzy, nagrywa, koncertuje, bierze udział w projektach specjalnych. Trasa obejmie kilkanaście koncertów w całej Polsce, w tym w Poznaniu.

- Skoro nie będziemy widzieć się dłużej, to wypadałoby pożegnać się nie tylko materiałem z ostatniego albumu. Dlatego też w repertuarze koncertowym fani znajdą piosenki z dwóch poprzednich płyt, czyli "A Kysz!" i "Helsinki" - zapowiada Daria Zawiałow.

Przekrojowo ujętą setlistę połączy wspólny mianownik w postaci nowych aranżacji. Artystka wraz z producentem Michałem Kushem planują ukazać mroczną stronę swoich piosenek, co oznacza zupełnie nową odsłonę repertuaru. Pojawią się też m.in. covery i jedna całkiem świeża produkcja.

Zobacz www.facebook.com/events/644160586923374/