Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Baner promujący wydarzenie.

Operetka i musical - Baśń dla dorosłych

2022-11-20 ( niedziela )
17:00
Centrum Kongresowo-Dydaktyczne Uniwersytetu Medycznego (CKD UMP), ul. Przybyszewskiego 37a, Poznań

Kategoria: Muzyka

Za sprawą wspaniałych artystów przeniosą się Państwo do cudownego i wyjątkowego świata Operetki i Musicalu, pełnego miłości, czułości, wzruszeń, namiętności, gorących pocałunków... Usłyszycie Państwo najpiękniejsze i najznakomitsze melodie muzycznego króla walca Johanna Straussa jak również Emmericha Kalmana, Franza Lehara, Paula Abrahama.

Zabrzmią duety wszech czasów: "Usta milczą, dusza śpiewa", "W rytm walczyka", "Myszko, to była piękna noc", wspaniałe arie, popisowe utwory instrumentalne, jak i piosenki z repertuaru Jana Kiepury: "Brunetki, blondynki" oraz duety musicalowe, a to wszystko podane na najwyższym poziomie. Gwiazdą wieczoru i wisienką na torcie są hity legendarnego Zespołu ABBA.

Gala cieszy się wielkim powodzeniem i uznaniem, za sprawą porywających solistów, ich poruszającej i subtelnej gry scenicznej, tańca, fantastycznego kontaktu z publicznością oraz wdzięku i uroku osobistego a do tego niesamowitej wrażliwości oraz muzykalności. Repertuar zaczerpnięty z najbardziej znanych i lubianych Operetek oraz Musicali, takich, jak: "Księżniczka Czardasza", "Wesoła Wdówka", "Baron Cygański", "My Fair Lady" czy "Upiór w Operze". Śpiewakom towarzyszą wspaniali Kameraliści Operetkowi, składający się z wybitnie uzdolnionych artystów nowego pokolenia muzycznego.

Koncert jest dedykowany każdemu, kto kocha piękną, melodyjną muzykę i jest gotów by szeroko otworzyć swe serce na nowe, muzyczne i nie tylko, doznania. Zapraszamy do wspólnego muzykowania. Do zobaczenia i usłyszenia.

Obsada:

  • Joanna Wojtaszewska - Sopran
  • Anna Jakiesz - Błasiak - Sopran
  • Kamil Roch Karolczuk - Tenor
  • Mikołaj Miko Król - Tenor
  • Kameraliści Operetkowi (fortepian, skrzypce, wiolonczela)

Czas trwania koncertu: ok. 90 minut (bez przerwy).

Bilety w cenach 80-90 zł (w zależności od miejsca).Bilety dostępne w: