Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Plakat spektaklu - postać bez widocznej twarzy, trzymająca przed sobą białe płótno. Po prawej stronie tytuł i informacje o spektaklu.

Spektakl baletowy - Stabat Mater - PREMIERA!

2022-11-11 ( piątek )
Aula Artis, ul. Tadeusza Kutrzeby 10, Poznań

Daniela Cardim i Edward Clug - ikony światowej, współczesnej choreografii, po raz pierwszy w Polsce, wraz z tancerzami Teatru Wielkiego w Poznaniu przedstawią swoją wizję Stabat Mater Szymanowskiego i Pergolesiego. W interpretacjach choreograficznych znajdziemy bogate spectrum emocji - od cierpienia i żałoby, po afirmację życia, od wstrzymującego oddech poczucia straty, po akceptację tego, co przynosi los.

Badam tematy bezradności, straty i odnalezienia siły do dalszego działania - mówi Daniela Cardim, choreografka pierwszej części spektaklu. Z kompozycją Szymanowskiego towarzyszy każdej kobiecie, która traci bliską osobę. Dla Edward Cluga - odpowiedzialnego za drugą część przedstawienia - Stabat Mater w ujęciu Pergolesiego to hymn na cześć kobiet, gdzie czułość i delikatność łączy się z poświęceniem i oddaniem.

Synergia dźwięku i ruchu, wielowymiarowość przekazu, doskonała interpretacja tancerzy Baletu Teatru Wielkiego w Poznaniu. Stabat Mater Danieli Cardim i Edwarda Cluga to spektakl na dzisiejsze czasy.

materiały: Teatr Wielki w Poznaniu

Bilety dostępne w:

Zobacz opera.poznan.pl