Kultura w Poznaniu

Kalendarium

rysunek kruka

Wystawa grafik i obiektów - Opowieści blaszanego koguta - bretońskie inspiracje

03.03 – 25.03.2022

Barbara Wilińska "Opowieści blaszanego koguta - bretońskie inspiracje" Wystawa grafik i obiektów inspirowanych dawnymi baśniami, legendami i pieśniami bretońskimi

Wystawa prezentuje grafiki i obiekty inspirowane dawnymi baśniami, legendami i pieśniami bretońskimi. Poznamy Syrenę, Ptaszka Śmierci, cudowną Rybę świętego Corentina, Anioła, który został małżonkiem, Morze Katuszy, Dolinę Krwi i świętego Korneliusza, ukrytego w uchu woła.

Barbara Wilińska - śpiewaczka, multiinstrumentalistka, trenerka głosu, malarka, kaligrafka. Zajmuje się archaicznymi technikami śpiewu, śpiewa pieśni średniowieczne z tradycji europejskich, pieśni słowiańskie i bałkańskie, improwizuje głosem. Opowiada i wyśpiewuje historie. Od wielu lat maluje ikaligrafuje, co zaowocowało licznymiwystawami indywidualnymi i udziałem w wystawach zbiorowych. Swoje umiejętności i zainteresowania wykorzystuje w pracy edukacyjnej i artystycznej poprzez koncerty, udział w projektach indywidualnych i grupowych, prowadzenie regularnych i okazjonalnych warsztatów wokalnych i kaligraficznych oraz zespołów folkowych i śpiewu tradycyjnego.

Wystawa czynna:

  • pon.-śr. g. 9 -19,
  • czw.-pt. -9-17.

24.03 (czwartek) g. 18.00 - finisaż wystawy

Zobacz dombretanii.org.pl