Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Baner ze zdjęciem artystów.

Koncert - Waglewski Fisz Emade

2022-03-13 ( niedziela )
Klub Tama, ul. Niezłomnych 2, Poznań

Koncert przełożony z 21.01.2022 r.

Trio Waglewski Fisz Emade zaistniało w 2008 roku płytą "Męska muzyka". W nagraniu Męskiej Muzyki towarzyszył Waglewskim Marcin Masecki. Płyta szybko okazała się ważnym wydarzeniem artystycznym jak i sukcesem komercyjnym - w krótkim czasie uzyskała status Platynowej Płyty.
Pięć lat później w 2013 roku w sprzedaży pojawia się kolejny album WFE pt. "Matka, Syn, Bóg". Bardzo szybko trafia na czołowe miejsca list sprzedaży. Kilka dni po premierze singiel promocyjny pt. "Ojciec" znalazł się na #1. miejscu Listy Przebojów Programu Trzeciego.
Przy nagraniu tego albumu Waglewskim gościnnie towarzyszyli m.in. Miłosz Pękala - wibrafon (Mitch&Mitch), wokalistka duetu Rebeka - Iwona Skwarek, Mariusz Obijalski - fortepian (Fisz Emade Tworzywo) i Stefan Wesołowski - instrumenty smyczkowe.
Wojciech Waglewski o płycie: "Tym razem jest to płyta wymyślona wspólnie... zespołowo ponieważ od czasu poprzedniej płyty będącej jednorazowych projektem, powstał zespół Waglewski, Fisz, Emade... W związku z tym większa dojrzałość i większa spójność materiału. Po ukończeniu i przesłuchaniu całości, nie mogliśmy oprzeć się wrażeniu, że to najbardziej osobisty, najgłębszy i jednocześnie najprawdziwszy materiał biorąc pod uwagę wszystko to, czego dokonaliśmy do tej pory...". Wydawcą tego albumu jest firma ART2 Music, Dystrybucja Wydawnictwo Agora.
W 2020 roku artystyczne drogi Panów Waglewskich splatają się po raz trzeci. Po siedmiu latach od Złotej Płyty "Matka Syn Bóg", Waglewski Fisz Emade powracają z albumem "Duchy ludzi i zwierząt". Na swojej trzeciej płycie, muzycy poruszają się pomiędzy utworami spokojnymi i refleksyjnymi, aż do dynamicznych, wręcz radosnych brzmień, i jak na Waglewskich przystało - zręcznie przy tym wymykając się gatunkom muzycznym.
Szerokie spojrzenie na muzykę, jakie prezentują Wojciech, Bartosz Fisz i Piotr Emade Waglewscy, po raz kolejny zaowocowało mocnym albumem, o silnym artystycznym wyrazie. Fani poprzednich płyt zespołu znajdują na "Duchach ludzi i zwierząt" brzmienia znane wcześniej, charakterystyczne dla zespołu, ale jak mówi Wojciech Waglewski: "Nasze nowe piosenki są inne niż stare, ładniejsze. Płyta też będzie ładniejsza i inna..."
Za kompozycje i słowa, odpowiadają Wojciech i Bartosz Waglewscy. Producentem muzycznym płyty jest Piotr Waglewski. Gościnnie w nagraniu płyty udział wzięli: Anna Prokopczuk (altówka i głos), Mariusz Obijalski (fortepian i instrumenty klawiszowe) oraz Dominik Frankiewicz (wiolonczela).
Album "Duchy ludzi i zwierząt" ukazał się nakładam Mystic Production.

Bilety w cenie:

  • 110 zł (I pula)
  • 130 zł (II pula)

Bilety dostępne w: