Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Obraz promujący wystawę to kolaż autorstwa Magdaleny Sobolskiej. Utrzymany jest w brązowo-niebieskich odcieniach. Na pierwszym planie znajduje się oczko wodne, w nim zanurzone są nurkinie. Z wody wyłania się czarna dłoń ze złotymi opuszkami palców, z których wyrasta lilia.

Wystawa - Polityki (nie)dostępności obywatelki z niepełnosprawnościami i osoby sojusznicze

11.02 – 10.04.2022

Udział biorą: Pamela Bożek, Kolektyw Nurkowy Bojka, Daniel Kotowski, Grupa Nowolipie, Paulina Pankiewicz & Grzegorz Powałka, Joanna Pawlik, Rafał Urbacki, Karolina Wiktor, Liliana Zeic, Katarzyna Żeglicka, Artur Żmijewski

"Wystawa jest miejscem, w którym spotykają się różne doświadczenia i podejścia do niepełnosprawności, od zdystansowanej ciekawości, poprzez biograficzne i sojusznicze zaangażowanie, do projektu zmiany świata, na którym żyjemy. W późnokapitalistycznej rzeczywistości uniesprawnianie odbywa się na globalną skalę. Eksploatacji i uszkodzeniom podlegają nie tylko ludzkie i zwierzęce ciała, ale również krajobrazy, w których żyjemy i których jesteśmy częścią. Dobrostan osób z niepełnosprawnościami, ale i tych pełnosprawnych jest zatem powiązany z kondycją planety" - Zofia Nierodzińska.

  • wernisaż: 11.02.2022, g. 18.00

Zobacz https://arsenal.art.pl/