Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Plakat wydarzenia ze zdjęciem autora i okładką książki. Po lewej białe napisy informujące o wydarzeniu, pomarańczowe tło.

Max Czornyj - spotkanie z cyklu #premieraonline

2022-01-25 ( wtorek )
18:00
Empik, ul. Ratajczaka 44, Poznań; online

Max Czornyj powraca z kolejną mrożącą krew w żyłach powieścią opartą na faktach. O swojej najnowszej książce "Kat z Płaszowa" (Wydawnictwo Filia) opowie podczas spotkania z cyklu Premiera online. Rozmowę z pisarzem poprowadzi Katarzyna Borowiecka. 

Prawda bywa bardziej przerażająca od najwymyślniejszej fikcji. Amon Göth uważał się za pana życia i śmierci podległych mu więźniów. Jego sadyzm okazał się przesadny nawet dla przełożonych z SS. Ze szczególnym upodobaniem mordował matki z dziećmi i starców. Uwielbiał strzelać do więźniów z okien samochodu lub balkonu willi. Swoim ofiarom zadawał wyszukane tortury. Osobiście zabił kilkaset osób. O podobnych zbrodniach z pewnością nie śniono w najgorszych koszmarach. Odważni czytelnicy spojrzą na świat jego oczami. 

Widzowie, którzy chcieliby zadać pytanie pisarzowi bądź go w oryginalny sposób pozdrowić, proszeni są o nagranie wypowiedzi w formie krótkiego video i przesłanie na adres premiera@empik.com. Wybrane materiały zostaną wyemitowane podczas spotkania, a ich autorzy otrzymają nagrody.

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/Empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy. 

Zobacz news.empik.com