Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Po prawej w ramce zdjęcia Marcina Mellera i Witolda Szabłowskiego. Białe napisy, fioletowe tło.

Odkrycia Empiku - Literatura - live z jurorami i nominowanymi. Marcin Meller, Witold Szabłowski

2022-01-24 ( poniedziałek )
18:00
Empik, ul. Ratajczaka 44, Poznań; online

Odkrycia Empiku to wyróżnienia dla zdolnych artystów, którzy w minionym roku szczególnie zaznaczyli swoją obecność w świecie literatury, muzyki i filmu, a ich fenomen doceniło eksperckie jury. Łączy ich odważna i oryginalna wizja artystyczna, zmieniająca optykę patrzenia na świat i wyznaczająca możliwe kierunki rozwoju rodzimej kultury.

Spotkania z cyklu "Odkrycia Empiku 2021" pozwolą lepiej poznać nominowanych twórców i ich dzieła. Pierwsze wydarzenie z serii poświęcone będzie literaturze. W debacie wezmą udział członkowie jury Marcin Meller i Witold Szabłowski oraz nominowani w tej kategorii pisarze: Łukasz Barys, Maciej Jakubowiak, Dorota Kotas, Mateusz Pakuła oraz Aleksandra Zbroja.

Dotychczas nagroda Odkrycie Empiku w kategorii literatura trafiła do Dominiki Słowik (2019, "Zimowla") i Igora Jarka (2020, "Halny"). Kogo eksperci wyróżnią tym razem? Werdykt zostanie ogłoszony 15 lutego, podczas gali Bestsellery Empiku 2021. Transmisję na żywo będzie można śledzić w TVN od godz. 20.15, a także w streamingu w kanałach social media (FB, IG, Tik Tok, YT) i na stronie Empik.com oraz w aplikacji Empik od godz. 19.45.

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/Empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy. 

Zobacz news.empik.com