Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Na grafice plakat wydarzenia.

Ferie w Wielkopolskim Muzeum Niepodległości

2022-01-17 ( poniedziałek ) – 2022-01-28 ( piątek )
Poznań

Gra Miejska "Senior z gzubkiem na przechadzce"

Bezpieczna gra miejska w trakcie której zarówno gzubek jak i babcia lub dziadek poznają historię centrum Poznania. Wystarczy pobrać ze strony internetowej mapkę lub odebrać ją z jednego z naszych oddziałów i wyruszyć na spacer z przygodą historyczną.  Zależy nam by wspierać relacje międzypokoleniowe dlatego zapraszamy do wspólnej przygody najstarszych oraz najmłodszych.

Uwaga! Na drużynę, która przejdzie grę i dostarczy wypełniony pakiet do Muzeum Powstania Wielkopolskiego w dniach 21 stycznia - 16 lutego 2022 roku, czeka nagroda. Gra będzie dostępna na stronie internetowej www.wmn.poznan.pl oraz w oddziałach Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości.

Zagrać można z dzieckiem wieku od 6 - 12 lat

Premiera: 21 stycznia 2022 roku

Gra jest bezpłatna

Gra Miejska "Za Napoleonem"

Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 zaprasza na Gra miejska "Za Napoleonem" powstała na obchody 215. rocznicy powstania wielkopolskiego 1806 r., którą obchodziliśmy w listopadzie 2021r. Z okazji Ferii Zimowych przypominamy i zapraszamy do wspólnego spędzenia czasu z historią. Gra miejska zaprowadzi nas w poznańskie miejsca, które szczególnie związane są z gen. Janem Henrykiem Dąbrowskim i Józefem Wybickim oraz... Napoleonem. By do nich trafić wystarczy rozwiązać kilka zadań, wykazać się spostrzegawczością i sprytem! Autorem gry jest - Piotr Kotecki.

Gra przeznaczona jest dla wszystkich, ale szczególnie polecamy ją rodzinom z dziećmi oraz młodzieży.

Przewidywany czas trwania ok. 1 h

Grę można pobrać w Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 na Starym Rynku.

Gra jest bezpłatna

Kreatywna książeczka o Powstaniu Wielkopolskim

Została stworzona z myślą o wszystkich dzieciach, które chcą poznać historię zwycięskiego zrywu Wielkopolan. Książeczka dostępna jest bezpłatnie w Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918 - 1919 oraz na stronie internetowej http://www.wmn.poznan.pl/edukacja/rodziny-z-dziecmi/.

Publikacja może towarzyszyć dziecku podczas aktywnego zwiedzania wystawy, może również pomóc uporządkować wiedzę po wizycie w Muzeum, a także urozmaicić czas spędzony w domu. Książeczka przeznaczona jest dla dzieci w wieku 5 - 10 lat.

Muzeum Martyrologii Wielkopolan - Fort VII (ul. Polska)

Zaprasza na projekcje filmów dokumentalnych.

19. i 26. stycznia, godz. 11:00 - projekcja filmu dokumentalnego "Jasnowłosa prowincja", poświęconego deportacjom setek tysięcy obywateli polskich z ziem wcielonych do Rzeszy oraz grabieży ich mienia, przejętego przez sprowadzonych na ich miejsce Niemców.

Scenariusz i reżyseria: Jacek Kubiak, Klaus Salge, współpraca: Janusz Zelmer. 75 min.

21 i 28 stycznia, godz. 11:00 -  projekcja filmu dokumentalnego "Świadkowie słowa Bożego" o więzionych m.in. w obozie w Forcie VII w Poznaniu zakonnikach werbistach, męczennikach II wojny światowej.

Scenariusz i reżyseria: o. Andrzej Danilewicz SVD. 42 min.

Filmy przeznaczone są dla widzów od 14 roku życia. Projekcja dostępna w ramach opłaty za bilet wstępu (ulgowy - 3 zł).

Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy: mmw@wmn.poznan.pl, +48 61 848 31 38

Więcej informacji

opr.sw

Zobacz www.wmn.poznan.pl/